WhatsApp Aç – WhatsApp Hesabı Nasıl Açılır ?

Konuya puan ver!

WhatsApp aç konusunda sizlere tüm detayları ile birlikte WhatsApp hesabı nasıl alınır ve kaydolma işlemleri nasıl yapılır bundan bahsedeceğiz. WhatsApp artık telefonlarımız vazgeçilmez uygulamalarından bir tanesi ve SMS nedir unuttuk. Bundan dolayı herkes WhatsApp kullanıyor ve WhatsApp hesabı açmak kesinlikle gerekli olan bir şey. Eğer akıllı telefonunuz var mutlaka yüklemeniz gereken uygulamalardan bir tanesi. İletişim açısından hızlı olmak ile birlikte SMS ile karşılaştırdığımızda bir çok avantajı bulunuyor. Çok daha kolay resim , video , ses medyaları gönderebilir ve bunun yanı sıra sesli arama dahi yapabilirsiniz. Uygulamaya gelecek yeni özelliklerden bir tanesi ise görüntülü aramanın gelecek olması. Bu haber ise bir söylenti niteliğinde ancak gelmesi beklenen özelliklerden bir tanesi.

WhatsApp Aç

whatsapp hesabi nasil acilir

1- Whatsapp uygulamasını Android cihazınız için Google Play iOS cihazınız için App Store uygulamasından edinin.

2- Uygulamanın kurulumunu yaptıktan sonra uygulama açılacak ve bizden telefon numarası isteyecek . Telefon numarasını girip “OK” tuşuna atıyoruz.

3- Telefonumuza bir doğrulama kodu gelecektir. Bu doğrulama kodunu gerekli alana giriyoruz ve “OK” tuşuna basıyoruz.

4- Böylelikle WhatsApp uygulaması kurulmuş oluyor ve bol bol sevdiklerinizle konuşabilirsiniz.

WhatsApp Uygulamasının Özellikleri

Whatsapp uygulaması günden güne kendini geliştirmeye devam eden uygulamalardan bir tanesi. Artık telefonunuzda Whatsapp sayesinde GIF gönderebilir ve dosya alışverişinde bulunabilirsiniz.

Eğer internet kotasını kullanarak görüntülü konuşma yapmak istiyorsanız WhatsApp uygulaması sizlere görüntülü konuşma da yapmanızı sağlıyor. Görüntülü konuşma yapmak için kişinin sohbet penceresinde yer alan sağ üstteki ikona tıklamanız yeterli olacak.

Görüntülü konuşma yapabildiğiniz gibi haliyle normal telefon araması dahi WhatsApp sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Yeni çıkan özelliklerden bir tanesi olan “Story” özelliği WhatsApp içinde geldi. Diğer Instagram ve Snapchat tarzı uygulamalarda olduğu gibi WhatsApp üzerinden de hikaye gönderebilirsiniz.

WhatsApp Ücretli Mi ?

WhatsApp uygulaması ücretli bir uygulamadır ancak ücret yıllık olarak alınmaktadır. Bunun yanı sıra uygulamada herhangi bir şekilde reklam bulunmamaktadır. Alınan ücret de çok ufak bir miktar olduğundan dolayı dert bile etmezseniz. 1-2 TL arası bir ücret alıyor ve yıllık olarak reklamsız bir hizmeti kullanabiliyorsunuz.

1 Yorum

Yorum yap