WhatsApp Business Nedir, Nasıl Yüklenir?

Konuya puan ver!

WhatsApp Business uygulaması çok uzun bir süre önce kendini duyurmuş ve kullanıcılar tarafından biliniyor olsa da WhatsApp tarafından resmi olarak yaklaşık bir ay önce duyuruldu ve Türkiye’ye de yeni yeni gelmeye başladı. WhatsApp Business uygulaması henüz test aşamasında ve WhatsApp şuan test kullanıcısı olan kişilerden halen daha geri dönütler alarak uygulamayı daha kullanışlı bir hale getirmeye çalışıyor. Bu test süreci diğer ülkelerde yaklaşık bir ay önce başladı ancak Türkiye’de ise yeni yeni bu test süreci başladı diyebiliriz. Uygulamanın temel taşları yerine oturduktan sonra muhtemelen WhatsApp bu uygulamasını Google Play Store üzerinde de yayımlayacaktır. Yaklaşık 1 milyar kadar kullanıcısı olan WhatsApp üzerinden Facebook yeni kazanç kapıları arıyor diyebiliriz. Bu çıkacak olan WhatsApp Business uygulaması şuan için hemen APK dosyasını indirip kullanabileceğiniz bir uygulama değil ve belirli bir form doldurduktan sonra onay gerekiyor diyebiliriz.

İlgili Konu: WhatsApp Hesabı Nasıl Açılır?

WhatsApp Business Nedir, Ne İşe Yarar?

WhatsApp Business uygulaması normal kullandığınız kişisel WhatsApp uygulamasının aksine bir kurum veya şirket gibi ortamlarda çalışıp ve iş yeri içinde yapılması gereken konuşmaların yapılacağı ortam olacak diyebiliriz. Özel hayatınızdaki konuşmaların uygulaması ile iş hayatınızda konuşmaların uygulaması farklı olacak. Bunun ile birlikte WhatsApp kullanıcılarının mail, yazışma ve dosya gönderimi gibi işlemlerini çok daha hızlı ve anlık bir şekilde yapabilmesini amaçlıyor.

WhatsApp Business

WhatsApp Business

Eğer bir şirket veya kurumda çalıştıysanız ve WhatsApp grubundan anlık haberleşmeler yapıyorsanız muhtemelen bir çok kez özel mesajlarınızı yanlışlıkla da olsa iş grubu için oluşturduğunuz WhatsApp ortamına attığınız olmuştur. Bu tarz bir uygulama sayesinde böyle durumlar ile de daha fazla karşılaşmayacaksınız diyebiliriz.

WhatsApp Business Nasıl Yüklenir?

WhatsApp Business uygulaması şuan için Google Play Store üzerinde yayımlanmamaktadır ancak APK Mirror gibi siteler üzerinde bulabilirsiniz. Ancak şunu belirtmeliyiz ki bu APK dosyasına sahip olsanız dahi yapmanız gereken farklı işlemlerde bulunuyor. Bunun için öncelikle WhatsApp Business için form doldurup kaydınızı yollamalısınız. Kayıt işleminin ardından hesabınız onaylanırsa bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Aksi takdirde konunun başında da belirttiğimiz gibi uygulamanın APK dosyasını indirip hemen kullanmaya başlayabileceğiniz bir uygulama değil.

Eğer test aşaması için bu uygulamayı kullanmak istiyorsanız bunun için öncelikle buradaki linkten form doldurmanız gerekiyor. Bu form doldurulduktan sonra eğer onay alırsanız WhatsApp tarafından uygulamayı edinebileceğiniz bir link gönderiliyor ve uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sonuç olarak bu WhatsApp Business uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz ve sizce bu tarz bir uygulama gerekli mi? Eğer bu tarz bir uygulama gerekli ise sizce ne gibi özellikler ve fonksiyonlar ile kullanıcılara sunulmalı diye düşünüyorsunuz?

Yorum yap