WhatsApp Durum (Hikayeler) Gizleme Nasıl Yapılır

Konuya puan ver!

WhatsApp’ın yeni özelliği olan ve güncelleme gelmeden önce WhatsApp hikayeler olan lanse edilen özellik şuan aktif edildi. Herkesin sandığı gibi ayrı bir hikaye olarak olarak değil de WhatsApp durum özelliğinin yerini aldı. Artık WhatsApp durum için söz veya bir şeyler yazılması yerine anlık fotoğraf çekip gönderebileceksiniz. WhatsApp durumu belirli kişilere gizlemek istiyorsanız yada herkese gizlemek istiyorsanız bunun nasıl yapılacağını göstereceğiz. WhatsApp durum gizlilik ayarlarının 3 seçeneği bulunuyor. Bunlardan birincisi kişilerime durumunuzu açmak , ikincisi belirli kişilere durumunuzu gizlemek , üçüncüsü ise yalnızca belirli kişilerin durumunuzu görmelerini sağlamak.

WhatsApp Durum (Hikayeler) Gizleme

1.WhatsApp uygulamasına giriş yaptıktan sonra sağ altta yer alan ayarlar ikonuna tıkladıktan sonra karşımıza gelen sayfadan “Hesap” seçeneğine dokunuyoruz.

2.Hesap seçeneğine tıkladıktan sonra karşımıza gelen ekranda “Gizlilik” seçeneğine tıklıyoruz.

3.Karşımızdaki seçeneklerde “Durum” seçeneğine dokunuyoruz.

4.Bu kısımda gizlilik ayarlarımızı gerçekleştiriyoruz. WhatsApp durumunuzu kimin görebileceğini belirleyebilirsiniz.

  • Kişilerim : Bu seçeneği seçerseniz WhatsApp’ta kişi listenizdeki herkes sizin durumunuzu görebilecektir.
  • Şunlar Hariç Kişilerimle Paylaş… : Bu seçenekte ise belirli kişilerden durumunuzu gizleyebilirsiniz.
  • Sadece Şu Kişilerle Paylaş…: Bu seçenek sayesinde yalnızca seçtiğiniz kişiler durumunuzu görebilecektir. Dilerseniz hayali bir ve saçma bir numara ile kişi oluşturup yalnızca bu kişiyi seçerseniz durumunuzu herkese gizlemiş olursunuz.

5.Aşağıda gördüğünüz gibi kişileri seçebilirsiniz. Seçtiğiniz kişiler ayır bir şekilde yukarıya çıkacaktır. Bu kişilerin resimlerinin üzerindeki çarpı işareti ile işlemi geri alabilirsiniz.

Yorum yap