WhatsApp Duvar Kağıdı Değiştirme Nasıl Yapılır ?

Konuya puan ver!

Günümüzde telefonların en popüler anlık mesajlaşma yazılımı olan WhatsApp’tan birçoğumuz günlük yaşantımızda çok sık bir şekilde faydalanıyoruz. Whatsapp bize yazılı ve sesli iletişim kurma şansının yanı sıra belli başlı kullanışlı ekstra olan avantajlar da sunuyor. WhatsApp’ın ekstra özelliklerinden birside WhatsApp duvar kağıdı değiştirme avantajıdır. WhatsApp duvar kağıdı değiştirme avantajı aslında WhatsApp konuşmalarımızın arka planlarını tamamen kişisel hale getirmemize fayda sağlıyor. WhatsApp içinde yer alan ayarlar kısmından bulaşabileceğiniz bu avantaj sayesinde isterseniz galerinizden ya da WhatsApp tarafından ücretsiz olan WhatsApp Wallpaper uygulaması içinde yer alan WhatsApp duvar kağıtları seçeneklerinden bir fotoğrafı seçip kendi arka planınız yapabiliyorsunuz.

WhatsApp Duvar Kağıdı Değiştirme

WhatsApp konuşmalarınızın arka planını değiştirmek istiyor iseniz öncelik olarak WhatsApp uygulamasına giriş yapın ve WhatsApp uygulamanızın sağ üst tarafında yer alan menü tuşuna asarak “Ayarlar” bölümüne giriş yapın.

Ayarlar menüsü karşınıza çıktığı an karşımıza gelecek olan seçenekler arasındaki Sohbet Ayarları seçeneğine tıklıyoruz. WhatsApp duvar kağıdı değiştirme devam etmek için sohbet ayarları açıldığı zaman ise  “Duvar Kağıdı” kısmına tıklayarak giriş yapıyoruz:

whatsapp duvar kagidi degistirme

Duvar Kağıdı seçeneğine tıklamamızın hemen ardından karşımıza bir tane ileti kutusu çıkacak. Bu ileti kutusu için de bulunan “Dökümanlar” kısmına tıkladığınız zaman telefonumuzun menüsü için de yer alan fotoğraf galerimize giriş yapıyoruz ve WhatsApp’ta kullanmak istediğimiz duvar kağıdını kendi fotoğraflarımız içinden seçmemizin ardından tamam tuşuna basarak işlemimizi bitiriyoruz.

Kısaca;

  • WhatsApp’a girin.
  • Açılan yeni bölümde en sağ üst köşedeki ayarlar sekmesine tıklayın
  • Buradan Sohbet Ayarlarına tıklamanız gerekmektedir.
  • Sonrasında Duvar Kağıdına basarak uygun olan yöntemleri seçerek duvar kağıdınızı belirleyebilirsiniz.

Yorum yap