WhatsApp GIF Özelliğini Artık Her Android Kullanabilecek!

Pek çok diğer uygulamanın ardından yeni WhatsApp güncellemesi ile birlikte WhatsApp uygulaması da GIF özelliğini kullanıcılarına sunuyor.


Daha önceden de WhatsApp uygulaması için GIF özelliği haberleri yer almıştı ancak bu özellik bir türlü çıkmamıştı. Daha doğrusu WhatsApp üzerinden uygulamalar rootlu cihazlar üzerinden gerçekleştirilebiliyordu ancak yazılımı değiştirilmemiş olan Android cihazlar için GIF gönderme özelliği aktif edilmemişti diyebiliriz.

Peki bu GIF özelliğine WhatsApp nasıl karar verdi derseniz cevabı çok basit diyebiliriz. Son zamanlarda sosyal paylaşım sitelerinde de oldukça kullanılmaya başlayan GIF özelliği WhatsApp’ın da dikkatini çekmiş bulunmakta. Kullanıcılar artık yalnızca mesajlaşmak yerine zengin medya ögelerini kullanarak anlamı daha iyi aktarabilecekleri yöntemleri kullanıyorlar. Bunlardan en popüler olanı da GIF özelliği. Zaten sizde sıkı bir sosyal medya kullanıcısı iseniz tüm makaralar ve şakaların neredeyse GIF üzerinden döndüğünü bilirsiniz.

GIF

WhatsApp GIF Özelliği Ne Zaman Geliyor ?

WhatsApp GIF özelliğinin Android cihazlar için yayımlanan yeni sürümü ile birlikte gelmesi bekleniyor ancak bunun iOS kullanıcıları için ne zaman olacağı bilinmiyor. Android kullanıcıları çok yakında bu özelliği WhatsApp üzerinde kullanmaya başlayacak. WhatsApp’ın 2.16.7.1 sürümü ile birlikte bu özellik gelecek deyip bu alt başlığımızı kapatalım.

WhatsApp GIF Özelliği Nasıl Kullanılır ?

WhatsApp özelliğini kullanabilmek için yapmanız gereken tek şey uygulamanın yeni güncel sürümüne sahip olmak olacak. Bunun ardından özellik otomatik olarak uygulamanıza eklenmiş olacak. Bir başka deyiş ile güncelleme haricinde sizlerin herhangi bir şey yapmasına gerek duyulmuyor. Dilerseniz buradaki likten uygulamayı güncelleme geldiğinde indirebilir ve GIF özelliğini kullanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın