WhatsApp Sesli Arama Nasıl Yapılır ?

Konuya puan ver!

Dünya’nın en çok kullanılan mobil mesajlaşma servisi Whatsapp test aşamalarını tamamladığı sesli arama özelliğini tüm kullanıcılarına sunmaya başladı. Kablosuz bağlantı ya da 4G aracılığı ile yani internet kullanarak sesli arama yapabileceğiniz bu eklenti sayesinde normal telefonda konuşuyormuş gibi Whatsapp’dan konuşabileceksiniz.

WhatsApp Sesli Arama

WhatsApp sesli arama özelliği normal telefondan yaptığınız aramalar gibidir. Tek fark birisi sizin doğrudan konuşma hakkınızı kullanırken yada ücret alırken , diğeri internet kotasından tüketir ve internet bağlantısını kullanır.

Sesli Arama Nasıl Yapılır ?

1. WhatsApp’ın son sürümünü edinin. İlk önce Whatsapp’ın en son sürümünü akıllı telefonumuza indiriyoruz. Whatsapp İndir linkinden indirebilirsiniz. Dilerseniz uygulamayı Google Play Store üzerinden de indirebilirsiniz.

2.WhatsApp uygulamasını açın. WhatsApp uygulamasının son sürümünü indirdikten sonra uygulamayı ana ekrandaki ikondan çalıştırabilirsiniz.

3.Aramalar sekmesine gidin. WhatsApp’ta ana ekran kısmına geldikten sonra alttaki menülerden Aramalar kısmını göreceksiniz. Bu sekmeye tıklayalım.

4.Arama ikonuna tıklayın. Aramalar kısmında yapılan son aramaları ve cevapsız çağrıları göstermektedir. Kişilerinize ulaşmak için sağ üstte yer alan ahize ikonuna tıklayın.

5.Bir kişiyi seçin ve konuşun. Karşınıza kişi listeniz çıkacaktır. Kişi listenizden aramak istediğiniz kişiye tıkladıktan sonra arama gerçekleşecektir.

Uyarı

Eğer bir kişiyi seçerseniz doğrudan arama başlayacaktır. Tekrardan bir menü açılmaz yada arayıp aranmaması gerektiği hakkında soru sormaz.

Yorum yap