WhatsApp’a Fotoğraf Paylaşırken Kullanılacak Filtre Özelliği Geliyor!

Konuya puan ver!

Popüler mesajlaşma, görüntülü ve sesli konuşma işlevlerini yerine getiren ücretsiz uygulama WhatsApp’a yeni güncellemeler gelmeye devam ediyor. Bilindiği üzere Facebook, WhatsApp, Messenger ve Instagram uygulamaları Mark Zuckerberg’e ait olduğu için tüm uygulamalar bir birine benzetilmeye ve beğenilen özelliklerin tüm uygulamalara entegre edilmesi dönemine start verildi.

Şimdidde WhatsApp’a fotoğraf paylaşılırken kullanılacak filtre özelliği geliyor. Peki WhatsApp’a gelecek olan filtre özelliği ile neler yapılacak, fotoğraflara shop mu yapılacak, Instagram’da bulunan filtreleme özelliğinin aynısı WhatsApp’a da mı gelecek. WhatsApp’a gelmesi beklenen filtre özelliği hakkında tüm detayları sizlere sunuyoruz.

5 Farklı Filtre Özelliği

Instagram’da bilindiği üzere fotoğraf paylaşımı yaparken filtreleme yapabilmekteyiz. Bu sayede istediğimiz görseli siyah beyaz, istediğimi görselleri farklı renklerde yapabilmekte ve kendimizi nasıl beğeniyorsak o filtre ile paylaşmaktayız. Şimdi aynı özellik WhatsApp’a da gelecek. Bu sayede fotoğraf gönderirken ya da profil resminizi değiştirirken kendi resminize filtreleme uygulayacak ve hangi resimde daha iyi çıkıyorsanız o şekilde paylaşım gerçekleştirebileceksiniz.

Filtreleme Nasıl Yapılacak

WhatsApp’a en kısa süre içerisinde filtreleme özelliğinin gelmesi bekleniyor. Buna göre WhatsApp’a fotoğraf paylaşırken kullanılacak filtre özelliği geliyor. Peki bu özellik geldiğinde kullanıcılar filtreleme nasıl yapacak, filtreleme özelliği nasıl kullanılacak.

Fotoğraf paylaşırken ya da profil resminizi değiştirirken aktif olması beklenen filtreleme özelliği alt menüye gizlenmiş olacak yani fotoğraf paylaşırken aşağı bölümü tutup çektiğiniz de filtreleme özelliği ekrana gelecek. Size 5 farklı filtreleme özelliğinin sunulması beklenmektedir. Hangi filtreleme özelliğini beğeniyorsanız istediğinizi seçebileceksiniz.

Filtreleme Özelliği Ne Zaman Gelecek

WhatsApp’a fotoğraf paylaşırken kullanılacak filtre özelliği geliyor. Peki bu özellik ne zaman aktif olacak, kullanıcılar hangi tarihten itibaren fotoğraf paylaşımlarında filtreleme özelliğini uygulayabilecek.

Şu an için WhatsApp ya da Mark Zuckerberg cephesinden bu konu hakkında bir bilgi yok. Ancka WhatsApp konu hakkında beta denemelerine başladı. Filtreleme özelliği Instagram’da mevcut olduğu için aynı özelliğin WhatsApp’a entegre edilmesinin çok zor olmayacağı tahmin edilmektedir.

Henüz resmi bir tarih bulunmasa da birkaç hafta içerisinde ya da çalışmalar erken ve hızlı giderse WhatsApp’a filtreleme özelliğinin birkaç gün içerisinde resmi olarak sunulması beklenmektedir.

Yorum yap