WhatsApp’a İki Büyük Güncelleme Geliyor!

Konuya puan ver!

Dünya genelinde milyarlarca kişi tarafından kullanılan WhatsApp bilindiği üzere yeni gelen güncellemeler ile büyüme oranını bir hayli artırdı. Özellikle görüntülü sohbetin gelmesi ile pek çok uygulamanın ömrüne son verilirken WhatsApp kullanım oranı da ciddi şekilde yükseldi. Buna göre WhatsApp’a iki büyük güncelleme daha geliyor.

Aralıklarla zaten ilgili programa güncelleme gelmekteydi ancak bazı güncellemeler çoğu kullanıcı tarafından beğenildiği için kamuoyuna büyük yankı uyandırmaktadır. Buna göre Andro Haber ekibi olarak öğrendiğimiz bilgiye göre WhatsApp’a iki büyük güncellemenin gelmesi beklenmektedir. Peki bu güncellemeler nelerdir? WhatsApp’ta ne gibi değişimler olacak ve kullanıcıların bu değişim işine yarayacak mı?

WhatsApp’a Yeni Güncelleme Yolda!

1-) Numara Değiştirme

WhatsApp kullanıcılara numara değiştirme izni sunmaktadır. Buna göre hat değiştirdiğiniz de hemen WhatsApp’a girerek ayarlar – hesap – numara değiştir adımlarını takip edebilir ve numaranızı değiştirebilirsiniz. Bu sayede bağlı olduğunuz gruplardan çıkış yapmayacağınız gibi verileriniz korunarak hiçbir mesajınız silinmez ve kaldığınız yerden görüşmelere aynı şekilde, aynı ayar ile devam edersiniz.

Ancak bu numara değiştirme olayında tüm arkadaşlarınıza teker teker mesaj atmak zorundaydınız ve yeni gelecek güncelleme ile artık bu tarih olacak. WhatsApp numara değiştirenlerin rehberindeki kullanıcılara bildirim ya da mesaj gönderecek ve sizi tek tek mesaj atmaktan kurtaracak. Bu özelliğin sık numara değiştiren ve numara değiştirmek isteyenlerin oldukça işine yaraması beklenmektedir. Bizlerde Andro Haber ekibi olarak bu güncellemeyi epey beğendik.

2-) Canlı Konum Takibi

Şu anda WhatsApp’a istediğiniz kişiye konumunuzu tek bir tuş ile gönderebilmektesiniz. Ancak canlı olarak konum takibi gibi bir olay bulunmamaktadır. Buna göre edinilen bilgi de WhatsApp’ın canlı konum takibi özelliğini sunacağı öğrenildi. Yani isterseniz bağlı olduğunuz gruplarda isterseniz de sohbetlerde canlı olarak konum paylaşımı yapabileceksiniz. Yani nereye gittiğiniz ve hangi yola girdiğiniz anlık olarak canlı konum takibinizden görülecek.

Tabi canlı konum takibi sınırsız mı yoksa belirli bir süreye kadar mı olacak bu konularda bilgi yok ancak şu anda bu canlı konum paylaşımının WhatsApp tarafından denendiği ve yakın zamanda tüm kullanıcılara sunulması beklenmektedir.

Yorum yap