WhatsApp’a Mesajı Silme Özelliği Geldi!

Konuya puan ver!

Popüler olarak dünya genelinde kullanılan ve milyarlarca kullanıcısı bulunan WhatsApp yaptığı güncellemeler ile dünya devi olmaya devam ediyor. Bilindiği üzere WhatsApp uygulaması Facebook tarafından satın alınmış ve getirilen güncellemelerden sonra değerine değer katmıştı. Özellikle görüntülü arama özelliği o kadar çok tutuldu ki piyasada görüntülü olarak arama uygulamalarının bir çoğu kaldırıldı.

Yine WhatsApp’a oldukça büyük güncellemelerin geleceği belirtiliyordu ve bunlardan bir tanesi mesajı silme özelliğiydi. Hali hazırda WhatsApp’ın mesajı silme özelliği bulunuyor fakat bu adımları yaptığınız da mesaj sadece sizden silinir yani karşı tarafta bulunan kişi mesajınızı halen görebilir. Giderek az kullanılan bir diğer mesajlaşma uygulaması Skype’da dahi mesajı silme özelliği bulunuyor. Mesajı sildiğiniz da karşı taraftaki kişi sizin ona göndermiş olduğunuzu göremez ve mesaj silinmiştir uyarısını görebilir. Şimdi bu özelliğinin aynısının WhatsApp’a da gelmesi bekleniyordu ve sonunda müjdeli haber geldi.

WhatsApp Mesajı Silme Özelliği

WhatsApp’a büyük merak ile beklenen mesajı silme özeliği geldi. Buna göre WhatsApp’da konu hakkında duyuru yaparak uygulamasında bulunmakta olan sıkça sorulan sorular (SSS) bölümünde konu hakkında bilgi paylaştı.

Buna göre eskisi gibi WhatsApp’ta mesajı kendinizden silme özelliği halen bulunuyor bunun yanı sıra mesajın karşıdaki kişiden de silinmesi için ek bir özelik daha bulunmaktadır. Bunu yaptığınızda karşıdaki kişi ona göndermiş olduğunuz mesajı göremez ve size de mesajın silindiğine dair bir uyarı gelir.

WhatsApp Mesaj Nasıl Silinir?

WhatsApp’a son gelen güncelleme sonrasında artık kullanıcılar mesajlarını silebilmeye başladı. Peki WhatsApp’da gönderilen mesajlar nasıl silinir, gönderilen mesaj nasıl geri alınır. Sizlere Andro Haber ekibi olarak bu soruların yanıtlarını veriyoruz.

WhatsApp’ın sıkça sorulan sorular bölümünde yaptığı duyuruya göre sileceğiniz, geri alacağınız mesaja basılı tutun, sil seçeneğine basılı tutun ve herkesten sil seçeneğine tıklayın. Bu adımları yaptığınızda mesajınız otomatik olarak silinecektir. WhatsApp kesin olarak mesajı sildiğinizde size gönderdiğiniz mesajın yerine silindiğine dair bir uyarı vermektedir. Bu yazıyı gönderdiğiniz anda WhatsApp’da karşıdaki kişiye göndermiş olduğunuz mesajın kesin olarak silindiğini anlayabilirsiniz. Uygulama sadece son sürüm yüklü kişilerde çalışmaktadır.

Yorum yap