WhatsApp’a Yakında Gelmesi Muhtemel Özellikler

Konuya puan ver!

Dünya genelinde milyonlarca kullanıcısı olan ve ücretsiz mesajlaşma, sesli ya da görüntülü konuşma özelliğine sahip WhatsApp gelen güncellemeler ile büyümeye devam ediyor. Buna göre WhatsApp özellikle görüntülü konuşma özelliğinden sonra kullanıcı sayısını adeta katladı. Buna göre Andro Haber ekibi olarak sizler için WhatsApp’a yakında gelmesi muhtemel özellikler haberini ürettik.

WhatsApp’a sıklıkla güncellemeler gelmeye devam ediyor her ne kadar ufak güncellemeler kimsenin dikkatini çekmese de büyük güncellemeler ile uygulama müşteri çekmeye devam ediyor. Buna göre WhatsApp’a yakın zamanda oldukça dikkat çekici yeni güncellemeler bekleniyor. Peki WhatsApp’a yakında gelecek muhtemel özellikler nelerdir?

WhatsApp’a Yakında Gelecek Özellikler

1-) Karanlık Mod

Bilindiği üzere pek çok sosyal medya sitesi akşamları kullanıcıların gözleri yorulmasın diye karanlık mod özelliklerini aktif etti. WhatsApp’ta halen karanlık mod bulunmuyor ve geceleri kullanıcılar ”gözüm yoruluyor” şikayetine devam ettiği için yakın zamanda karanlık modun WhatsApp’a gelmesi beklenmektedir. Bu sayede geceleri WhatsApp’ın daha fazla kullanılabilmesi için olanak sağlanabilir.

2-) WhatsApp İşletmeler

Şu anda pek çok firma WhatsApp üzerinden hizmet vermektedir ancak bu numara gerçek mi? Yoksa fake bir numara üzerinden dolandırıcılık mı yapılıyor kullanıcılar bunu bilmiyor. WhatsApp kullanıcı güvenilirliği ve işletme marka değeri için yakın zamanda programa işletmeler güncellemesi gelecek. Bu güncelleme ile işletmelerin telefon numaraları ve WP hesapları onaylanacak.

3-) Kişilere Özel Profil Sayfaları

WhatsApp’a yakın zamanda kişilere özel profil sayfasının gelmesi bekleniyor. Bu sayede kişi Instagram, Facebook, Twitter, Mail adresini ilgili bölümlere girebilecek. Size birisi mesaj gönderdiğinde sizlerde kişilere özel açılacak kartvizit profil sayfalarına bakabilecek ve kişiler hakkında tüm detayları öğrenebileceksiniz.

4-) Business Logosu

WhatsApp’a bilindiği üzere işletme güncellemesi gelecek bu güncellemeden sonra işletmelere özel bir logo yapılması bekleniyor. Bu logo tabi ki herkes tarafından kullanılmayacak ve sadece lşletmeler telefonlarına WhatsApp Business’i indirebilecek. Tabi logo değişikliği sadece ikondan ibaret mi olacak yoksa WhatsApp’da Business müşterilere özel uygulama mı yapılacak bilinmiyor. Bu belirtmiş olan 4 başlıktan hariç daha birçok güncellemenin WhatsApp’a gelmesi bekleniyor ancak en büyük güncellemelerin bunlar olması beklenmektedir.

Yorum yap