WhatsApp’ın Harika Özellikleri

Konuya puan ver!

Yaşadığımız internet çağında artık mesajlaşmak için herkes WhatsApp uygulamasını tercih etmektedir. Öyle ki görüntülü ve sesli konuşmak için de çok sayıda kişi WhatsApp uygulamasını kullanıyor. WhatsApp’ın bilinen ve bilinmeyen pek çok özelliği bulunmaktadır.

Andro Haber ekibi olarak WhatsApp kullananların halen uygulamanın bazı özelliklerinden haberi olmadığını gördük. Bu sebepten dolayı sizler için özel olarak WhatsApp’ın harika özellikleri haberini yaptık. Bu içeriğimiz aracılığı ile WhatsApp uygulamasının işinize yarayacak en iyi özelliklerini öğrenebilirsiniz. Bu özellikleri kullanarak sizlerde çok sayıda işlemi kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

WhatsApp’ın En İyi Özellikleri

1-) Bilgisayardan WhatsApp Kullanmak

WhatsApp bilindiği üzere web.whatsapp.com adını verdiği uygulamasını piyasaya sürdü. Buna göre bilgisayarınız ile de artık WhatsApp kullanabileceksiniz ancak bunun için telefonunuz da internetin açık olması gerekiyor. Hemen web.whatsapp.com sitesine girin ve mesajlaşmalarınızı bilgisayarınız üzerinden hızlı bir şekilde yapın.

2-) Belge Göndermek

WhatsApp’da bundan önce sadece resim ya da video gönderebilme izniniz vardı. Ancak şu anda WhatsApp aracılığı ile belge yani .pdf dosyaları ve diğer belge dosyalarını gönderebilmektesiniz.

3-) GIF Gönderme

Sosyal medya sitelerinde çok sayıda kişinin GIF göndermesinden sonra WhatsApp yöneticileri bu özelliğin beğenildiğini düşünerek uygulamaya GIF gönderme iznini tanıdı. Buna göre telefonunuzda GIF dosyaları varsa hepsini arkadaşlarınıza WhatsApp üzerinden gönderebilirsiniz. Yine WhatsApp Web üzerinden de sisteme entegre edilmiş hazır GIF’leri kullanabilirsiniz.

4-) Mesajımı Kimler Gördü

Grup mesajlarında mesajınızı kimlerin okuduğunu görebildiğinizi biliyor musunuz? Eğer bilmiyorsanız hemen birkaç adım ile mesajlarınızın kimler tarafından okunduğunu, iletildiğini görebilirsiniz. Attığınız mesajın üzerine basılı tutun ve gelen ekrandan ”bilgi” seçeneğini seçiniz. Şimdi karşınıza gruptaki kişiler gelecek ve mesajlarınızın kimler tarafından okunup, görüldüğü görebileceksiniz.

5-) Grup Bildirimlerini Sessize Almak

Çok sayıda kişi gruptan fazla mesaj geliyor diye gruplardan çıkış yapabiliyor. Ancak böyle bir şey yapmanıza gerek yok. Hemen katıldığınız grubun üstüne basın ve açılan ekrandan sessiz bölümüne gelerek istediğiniz sürece gruptan gelecek mesajlar için bildirim almama özelliğini seçin.

6-) Kişilere Özel Ses Tonu

WhatsApp’da kişilere özel ses tonu yapabilirsiniz. Hemen istediğiniz kişinin profiline basın ve özel ton alanına gelerek istediğiniz müziği seçin. Bu sayede herkese farklı özel ton tanıyabilirsiniz.

Yorum yap