WhatsApp’da Başkasının Mesajlarını Okuma Görme

WhatsApp başkasının mesajlarını okuma işlemi aslında sandığınız kadar da zor bir işlem değil. Başka birinin , sevgilinizin Whatsapp ‘ta mesajlarını okumak için programa ihtiyacınız yok. Bulduğumuz bir yöntem ile çok kolay bir şekilde başka birisinin WhatsApp mesajlarını okuyabiliyorsunuz. Bu konumuzu çift taraflı olarak okuyabilirsiniz. WhatsApp’ta ki mesajlarınızı okutmamak istiyorsanız bunlara da dikkat edebilirsiniz. Eğer sizin mesajlarınız okunsun istemiyorsanız WhatsApp Lock uygulaması ile şifre koyabilirsiniz.

WhatsApp Başkasının Mesajlarını Okuma

 1. Önceklikle WhatsApp uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yapacağınız uygulama mesajlarını okumak istediğiniz cihaz olmalıdır. Telefonu bir şekilde elde ettikten sonra WhatsApp uygulamasına girin.
 2. Uygulamaya giriş yaptıktan hemen sonra sağ üst tarafta üç noktadan oluşan ayarlar özelliğini göreceksiniz. Bu özellik sayfasına giriş yapın.
 3. WhatsApp’ın ayarlar kısmına giriş yaptığınızda profilinizi özelleştirebileceğiniz, durumunuzu güncelleyebileceğiniz farklı sekmeler bulunur ancak sizin giriş yapmanız gereken sekme izinler sekmesidir.
 4. WhatsApp’ın kamera için izinli olduğundan emin olduktan sonra web.whatsapp.com internet sitesine giriş yapmanız gerekiyor, bu giriş yapacağınız cihaz mesajları okumak istediğiniz cihaz olmalıdır yani mesajlarını görmek istediğiniz kişinin telefonundan farklı bir cihaz.
 5. web.whatsapp.com sitesine giriş yaptıktan sonra WhatsApp uygulamasına giriş yapıp WhatsApp Web sekmesine tıklayın. Menü’ye giriş yaptıktan hemen sonra karşınıza çıkar.
 6. WhatsApp Web uygulamasına giriş yaptıktan sonra karşınıza bir qr okuyucu çıkacaktır bu okuyucuyu diğer cihazda yani web.whatsapp.com’da karşınıza çıkan qr koduna doğru tutun.
 7. Bu yöntem sayesinde oturum sürekli açık tutulacak ve ilgili cihaza gönderilen her mesaj diğer cihazdan da okunabilecek.

WhatsApp Mesajlarına Ulaşmak için Hack

Kullanılabilecek daha teknik ancak etkili bir yöntemde ilgili cihazın MAC adresini bulduktan sonra bunu kendi cihazınızda kullanarak WhatsApp uygulamasını egale etmenizdir. Eğer nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız basit bir dille anlatalım;

 1. Öncelikle telefonundan WhatsApp uygulamasını tamamen kaldır.
 2. Mesajlarına erişmek istediğin telefona erişim sağla.
 3. O telefonun MAC adresini bulman gerekecek aşağı yukarı şu şekilde görünür: 01:43:66:63.
  1. Android işletim sistemine sahip cihazlarda MAC adresini bulmak için Telefon Hakkında > Durum > Wi-Fi MAC adresi.
  2. IOS işletim sistemine sahip iPhone’larda MAC adresini öğrenmek için; Ayarlar >Genel > Hakkında > Wi-Fi Adresi
  3. Eğer ilgili cihaza fiziksel olarak erişebilecek durumda değilsen wi-fi aracılığıyla internetine bağlanması halinde MAC adresini tespit edebilir ya da modem arayüzüne erişip buradan bağlı cihazların model ve mac adreslerini görüntüleyebilirsin.
 4. Şimdi cihazınızın MAC adresini mesajlarını okumak istediğiniz cihazın MAC adresiyle değiştirmeniz gerekiyor. IPhone’lar için MacDaddy X veya WifiSpoof’u edinin. Android için Google Play Store’daki BussyBox veya Terminal Emulator işinizi görecektir.
 5. Telefonunuza hangi uygulamayı yüklediyseniz bu uygulamayı açın. Terminalde arabirim listesine erişmek için “IP link show” sorgusunu girmeniz gerekli. MAC adresiniz olanı belirleyin. Terminal emülatöründe “IP link set eth0 address XX:XX:XX:XX:XX:XX ” ve “ ip link set eth0 broadcast XX:XX:XX:XX:XX:XX “ olarak IP link seti girin (tırnak işaretleri olmadan). Buradaki X’ler mesajlarını okumak istediğiniz cihazın MAC adresidir yani şu şekilde de yazılabilir IP link set eth0 address “Erişmek istediğiniz cihazın mac adresi” ve ip link set eth0 broadcast “Erişmek istediğiniz cihazın MAC adresi”
 6. Mac adreslerini kontrol ettikten sonra yazımı enterlayın ve MAC adresinizin değişip değişmediğini kontrol etmek için “iplink show eth0” yazın.
 7. Şimdi sildiğiniz WhatsApp’ı tekrar telefonunuza kurun ancak kendi telefon numaranızı kaydolurken girmeyin. Mesajlarını görmek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını ilgili alana yazdıktan sonra işleme devam edin. Şimdi doğrulama kodunu yakalamak için ilgili cep telefonunu son defa 1 yada 2 saniye ele geçirmeniz gerekiyor, ana ekrandan dahi doğrulama koduna bakabilirsiniz. Bu kodu aldıktan sonra mesajı silmeyi unutmadan kendi telefonunuza girin.

Bu yöntem sayesinde ilgili kişiye gönderilen her mesaj anında sizin WhatsApp uygulamanıza mesaj gelmiş gibi size iletilecek hatta cevaplayabileceksiniz, ancak bunların yasal suç teşkil edebileceğini aklınızdan çıkarmayın. Özel hayatın gizliliği ve bilgisayar korsanlığı ciddi bir suçtur.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (Konuyu Puanla!)
Loading...

Yorum yap