WhatsApp’da Başkasının Mesajlarını Okuma Görme

WhatsApp başkasının mesajlarını okuma işlemi aslında sandığınız kadar da zor bir işlem değil. Başka birinin , sevgilinizin Whatsapp ‘ta mesajlarını okumak için programa ihtiyacınız yok. Bulduğumuz bir yöntem ile çok kolay bir şekilde başka birisinin WhatsApp mesajlarını okuyabiliyorsunuz. Bu konumuzu çift taraflı olarak okuyabilirsiniz. WhatsApp’ta ki mesajlarınızı okutmamak istiyorsanız bunlara da dikkat edebilirsiniz. Eğer sizin mesajlarınız okunsun istemiyorsanız WhatsApp Lock uygulaması ile şifre koyabilirsiniz.

WhatsApp Başkasının Mesajlarını Okuma

 1. Önceklikle WhatsApp uygulamasına giriş yapmanız gerekiyor. Giriş yapacağınız uygulama mesajlarını okumak istediğiniz cihaz olmalıdır. Telefonu bir şekilde elde ettikten sonra WhatsApp uygulamasına girin.
 2. Uygulamaya giriş yaptıktan hemen sonra sağ üst tarafta üç noktadan oluşan ayarlar özelliğini göreceksiniz. Bu özellik sayfasına giriş yapın.
 3. WhatsApp’ın ayarlar kısmına giriş yaptığınızda profilinizi özelleştirebileceğiniz, durumunuzu güncelleyebileceğiniz farklı sekmeler bulunur ancak sizin giriş yapmanız gereken sekme izinler sekmesidir.
 4. WhatsApp’ın kamera için izinli olduğundan emin olduktan sonra web.whatsapp.com internet sitesine giriş yapmanız gerekiyor, bu giriş yapacağınız cihaz mesajları okumak istediğiniz cihaz olmalıdır yani mesajlarını görmek istediğiniz kişinin telefonundan farklı bir cihaz.
 5. web.whatsapp.com sitesine giriş yaptıktan sonra WhatsApp uygulamasına giriş yapıp WhatsApp Web sekmesine tıklayın. Menü’ye giriş yaptıktan hemen sonra karşınıza çıkar.
 6. WhatsApp Web uygulamasına giriş yaptıktan sonra karşınıza bir qr okuyucu çıkacaktır bu okuyucuyu diğer cihazda yani web.whatsapp.com’da karşınıza çıkan qr koduna doğru tutun.
 7. Bu yöntem sayesinde oturum sürekli açık tutulacak ve ilgili cihaza gönderilen her mesaj diğer cihazdan da okunabilecek.

WhatsApp Mesajlarına Ulaşmak için Hack

Kullanılabilecek daha teknik ancak etkili bir yöntemde ilgili cihazın MAC adresini bulduktan sonra bunu kendi cihazınızda kullanarak WhatsApp uygulamasını egale etmenizdir. Eğer nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız basit bir dille anlatalım;

 1. Öncelikle telefonundan WhatsApp uygulamasını tamamen kaldır.
 2. Mesajlarına erişmek istediğin telefona erişim sağla.
 3. O telefonun MAC adresini bulman gerekecek aşağı yukarı şu şekilde görünür: 01:43:66:63.
  1. Android işletim sistemine sahip cihazlarda MAC adresini bulmak için Telefon Hakkında > Durum > Wi-Fi MAC adresi.
  2. IOS işletim sistemine sahip iPhone’larda MAC adresini öğrenmek için; Ayarlar >Genel > Hakkında > Wi-Fi Adresi
  3. Eğer ilgili cihaza fiziksel olarak erişebilecek durumda değilsen wi-fi aracılığıyla internetine bağlanması halinde MAC adresini tespit edebilir ya da modem arayüzüne erişip buradan bağlı cihazların model ve mac adreslerini görüntüleyebilirsin.
 4. Şimdi cihazınızın MAC adresini mesajlarını okumak istediğiniz cihazın MAC adresiyle değiştirmeniz gerekiyor. IPhone’lar için MacDaddy X veya WifiSpoof’u edinin. Android için Google Play Store’daki BussyBox veya Terminal Emulator işinizi görecektir.
 5. Telefonunuza hangi uygulamayı yüklediyseniz bu uygulamayı açın. Terminalde arabirim listesine erişmek için “IP link show” sorgusunu girmeniz gerekli. MAC adresiniz olanı belirleyin. Terminal emülatöründe “IP link set eth0 address XX:XX:XX:XX:XX:XX ” ve “ ip link set eth0 broadcast XX:XX:XX:XX:XX:XX “ olarak IP link seti girin (tırnak işaretleri olmadan). Buradaki X’ler mesajlarını okumak istediğiniz cihazın MAC adresidir yani şu şekilde de yazılabilir IP link set eth0 address “Erişmek istediğiniz cihazın mac adresi” ve ip link set eth0 broadcast “Erişmek istediğiniz cihazın MAC adresi”
 6. Mac adreslerini kontrol ettikten sonra yazımı enterlayın ve MAC adresinizin değişip değişmediğini kontrol etmek için “iplink show eth0” yazın.
 7. Şimdi sildiğiniz WhatsApp’ı tekrar telefonunuza kurun ancak kendi telefon numaranızı kaydolurken girmeyin. Mesajlarını görmek istediğiniz kişinin cep telefonu numarasını ilgili alana yazdıktan sonra işleme devam edin. Şimdi doğrulama kodunu yakalamak için ilgili cep telefonunu son defa 1 yada 2 saniye ele geçirmeniz gerekiyor, ana ekrandan dahi doğrulama koduna bakabilirsiniz. Bu kodu aldıktan sonra mesajı silmeyi unutmadan kendi telefonunuza girin.

Bu yöntem sayesinde ilgili kişiye gönderilen her mesaj anında sizin WhatsApp uygulamanıza mesaj gelmiş gibi size iletilecek hatta cevaplayabileceksiniz, ancak bunların yasal suç teşkil edebileceğini aklınızdan çıkarmayın. Özel hayatın gizliliği ve bilgisayar korsanlığı ciddi bir suçtur.

20 Comments

Yorum Yap
 1. Ben işlemleri kendi telefonumla yapıp benim telefonumdaki kodu kızımın telefonuna okuttum. O anda watsapp mesajlarını gördüm. Sonra da daha sonra bakarım diye işlemi kapattım. Nasıl olsa mesajlasirsa haberim olur diye düşündüm. Ama olmadı. Takip edemiyorum. Sonra tekrar yapayım dedim. Bir daha okutabileceğim bir qr kodu modu çıkmadı. Sorum bu işlem 1 telefonda sadece 1 kez mi yapılabiliyor ki öyle görünüyor çok saçma. Birde ikinci bir telefon için aynı işlemi uygulayamiyorum dolayısıyla. Ama sonuç olarak amacına ulaşamadım. Yani görmüyorum. Esas hedef yelefonu okutmak için 2. Kez aynı işlem oluşmuyor. (QR) kodu bir daha açılmıyor. Nerde hata yapıyorum. Ne yapmam lazım. ACİL YARDIM. BU ARADA DİĞER TELEFONUN PİN KODU VAR. BUNUN İÇİN DE ÇÖZÜM VAR MI ÇOK ÖNEMLİ

 2. iyi günler verdiğiniz hizmet için teşşekür ederim, sorularıma hızlı bir dönüş alırsam çok sevinirim. Eşimin whatsap konuşma geçmişini okumak istiyorum. Ama araştırmalarım sonucunda whatsap ; sohbet yedegini sadece 7 gün saklıyor. ben herhangi bir casus yazılımını yüklersem 7 günlük mesaj geçmişinimi okuyabilecem? Ben 1-2 ay önceki mesajalrıda okumak istiyorum.lütfen rica ediyorum cevaplayın.

 3. Salam ben size azerbaycandan yaziram size bir sualim var ben kardesimin telefonunan whatsapp webde qr okutyorum amma whatsapp webden çikanda yeniden qr kodu istiyir xaiş edirem kömek edin mene bu menim uçün çok önemlidi bir çözüm var buna

 4. Aynı problem ve soruyu bende soruyorum ssevgilim çok uzakta bir kere yanıda yaptım okunuyor e kapattim cromu daha açılmıyor sonuçta benim takibim sevgilimin telefinunda aktif görünüyor ttekrar bir yolu yokmu o sayfayı yani ssevgilimin oturumuna bakabilmemin yolu

 5. Qr kodunu okuttuktan sonra kapatirsaniz tekrar ister hep acik kalmali bunun icin pc den okutmaniz daha mantikli pcyi kapatmadiginiz surece anlik mesajlajmalari gorursunuz

 6. Yazıda anlatılan whatsapp mesajlarını takip etme yöntemi sadece takip edeceğiniz kişi sizin yakınınızdaysa sürekli mantıklı fakat benim gözüm arkada kalmasın ben hem yakınımda hemde uzağımda olsada whatsapp mesajlarını hatta sms mesajlarını, konuşma geçmişini, kimlerle konuştuğunu, nerelere gittiğini yani kısaca takip ettiğiniz telefona dair tüm aktiviteleri görmek istiyorsanız bunun için profesyonel bir yazılım kullanmalısınız. Ben bunun için mspy kullanıyorum ve gayet memnunum merak edenler inceleyebilirler; mspy

 7. Mesajlarını okumak istediğimiz kişinin telefonuna fiziksel olarak erişmeden mesajları okuma imkanı yok mu ?

 8. selamlar mesajlarını okumak istediğim kişiye watsap web i actıgımda bıldirim gidiyor bunu nasıl engelleye biliriz

 9. Watsup web e girdiğimde ilk olarak kamera çıkmadı . Tüm bilgisayarlardan sil dedim . Benim watsup mesajlarım takip ediliyordu sanırım bu anlaşıyor dediklerinize göre.peki watsup ı silip tekarR yüklemeye gerek var mı. Bir de farklı casus programlar var eğer onlardan da kurulduysa haberim olmadan yine telefonu sıfırlamak iPhone 6 Plus için yeteli mi. Basıl kaldırılabilir

 10. Arkadaşlar bende iPhone var ve QR kodu olmadan başka bir watsapp hesabına bağlanmak istiyorum bunun İçin bildiginiz bi program varsa yorum yaparsanız sevinirim

 11. Ben telefonu elime geçirsem ztn okurum mesajları. Bana uzaktan okuyabilecek bişey lazım. Bilen var mı mümin gardeşler. Flhkflrşdşs

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Android Telefonları Daha Hızlı Şarj Etme Yöntemleri

Instagram Uygulaması Bilgisayardan Nasıl Kullanılır?