World Medicine’a Frankfurt Dünya İlaç Kongre ve Fuarı’nda ziyaretçi akını

World Medicine, Almanya’da CPHI Frankfurt 2022 Fuarı’na katıldı   İlaç sektörünün merkezi haline gelen Almanya’nın Frankfurt kentinde her yıl düzenlenen Dünya İlaç Kongre ve Fuarı (CPHI) 1-3 Kasım tarihleri arasında gerçekleşti.

  • 05 Kasım 2022
  • World Medicine’a Frankfurt Dünya İlaç Kongre ve Fuarı’nda ziyaretçi akını için yorumlar kapalı
  • 240 kez görüntülendi.
World Medicine’a Frankfurt Dünya İlaç Kongre ve Fuarı’nda ziyaretçi akını

World Medicine, Almanya’da CPHI Frankfurt 2022 Fuarı’na katıldı

 

İlaç sektörünün merkezi haline gelen Almanya’nın Frankfurt kentinde her yıl düzenlenen Dünya İlaç Kongre ve Fuarı (CPHI) 1-3 Kasım tarihleri arasında gerçekleşti. Türkiye’de 2011 yılından bu yana faaliyet gösteren World Medicine, 124 m2 alanlık stantta ziyaretçilerini ağırladı. İlaç üreticileri ve distribütörlerinin buluştuğu Uluslararası İlaç Fuarı'nda yerlerini aldıklarını beliren World Medicine Yönetim Kurulu Başkanı Raushan Tahiyeu, “Türkiye’de ürettiğimiz ilacı dünyaya ihraç etmek için çok çalışıyor, yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. En büyük hedefimiz Türkiye’nin en çok ilaç ihraç eden şirketi olmak. Bu hedefimiz doğrultusunda bu önemli organizasyonda her yıl olduğu gibi yerimizi aldık” açıklamasında bulundu. 

 

170 ülkeden 2 bin 500 uluslararası ilaç, makina ve hammadde üreticisi katıldığı CPHI Frankfurt 2022 Fuarı’na Türkiye'den 34 ilaç firması katıldı. Fuar 3 Kasım’da sona erdi.

 

Türkiye pazarına sunduğu ürünlerin yanı sıra ihracat yaptığı ülke sayısını arttırmak için girişimlerini her geçen gün hızlandırdıklarının altını çizen World Medicine Yönetim Kurulu Başkan Raushan Tahiyeu, “Faaliyet gösterdiğimiz tüm ülke ve alanlarda güvenilir bir iş ortağı ve lider şirket olmak bizim için çok kıymetli. Daha fazla ilaç ihracatı için alt yapımızı sağlamlaştırıyor, son teknolojiye sahip üretim tesislerimizle ilaç üretim kapasitemizi arttırmak ve Türkiye’de ürettiğimiz ilacı dünyaya ihraç etmek için çok çalışıyoruz. Bu doğrultuda her yıl katıldığımız CPHI Frankfurt’ta yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Yaptığımız yatırımların ve çalışmalarımızın karşılığını bulduğunu görmek bizi çok gururlandırıyor” diye konuştu.

 

Yatırımlarımızla büyüyoruz

Yatırımlarımızı her yıl üstüne koyarak büyütüyoruz diyen Tahiyeu; “İhracat yaptığımız ülkelerin sayısını arttırmak için alt yapımızı sağlamlaştırıyoruz. İlaç üretim tesisi yatırımlarımızın amiral gemisi Tekirdağ Çerkezköy fabrikamız ile; Likit Steril Formlar, Liyofilize Steril Formlar, katı formlar, yarı katı formlar, Non-steril Likit Formların üretimini gerçekleştiriyoruz. Bununla birlikte fabrikalarımıza yatırım yapmaya ve büyütmeye devam ediyoruz. ‘Sefalosporin (SEF) Üretim Tesisi kurulum ve devreye alma çalışmalarımızı başlattık. Son olarak; geçtiğimiz günlerde yaklaşık 700 milyon TL yatırımla temelini attığımız ek üretim tesisimize de başladık. Tesisimiz bittiğinde toplamda 23 bin 300 metrekarelik kapalı alana sahip olacağız” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı