Xiaomi Mi MIX 2 Teknik Özellikleri

Konuya puan ver!

Xiaomi firması son yılların en parlak ve akıllı telefon satışlarında büyük bir istikrar yakalayan firmaları arasında yer almaktadır. Bu sene Xiaomi tarafından piyasaya çıkarılacak olan Mi MIX 2 telefon modeli oldukça dikkat çekiyor. Çünkü telefon diğer cihazlardan farklı olarak tamamen ekrandan ibaret olacak.

Xiaomi tarafından yapılan duyuru ile Mi MIX 2 telefon modelinin tamamen ekrandan ibaret olacağı duyuruldu. Bu açıklamanın ardından herkes Xiaomi tarafından üretilecek olan Mi MIX 2 cihazını beklemeye başladı. Peki Xiaomi Mi MIX 2 teknik özellikleri nedir, cihaz hangi işletim sistemi ile piyasaya çıkacak Xiaomi Mi MIX 2 ne zaman satıla sunulacak. Xiaomi Mi MIX 2 modelinin tüm teknik detayları nedir.

Xiaomi Mi MIX 2 teknik detayları

Xiaomi tarafından büyük bir istikrar ile üretilen ve tamamen ekran üzerine kurulan Mi MIX 2 telefon modeli Android 7.1.1 Nougat işletim sistemi ile piyasaya çıkması beklenmektedir. Xiaomi Mi MIX 2 cihazına Aralık ya da Ocak ayında ancak Android 8.0 Oreo işletim sisteminin verilmesi beklenmektedir. Buna göre Mi MIX 2 telefon modeline diğer cihazlarda olduğu gibi Snapdragon 835 işlemci takılmış durumdadır.

Peki Xiaomi  Mi MIX 2 telefonunda RAM bellek kapasitesi nasıl olacak. Buna göre cihazın 8 GB RAM ile piyasaya çıkması bekleniyor. Bilindiği üzere android işletim sistemi çok fazla RAM tükettiği için özellikle 1 – 2 ve 3 GB RAM’a sahip olan cihazlarda bir süre sonra kasmalar meydana gelmektedir. Ancak Xiaomi Mi MIX 2 telefon modeli 8 GB RAM ile piyasaya çıkacağından dolayı her hangi bir kasma problemi yaşatmayacaktır.

2540 x 1440 çözünürlüğe sahip olacak cihazın ekran büyüklüğü 6,4 inç büyüklüğünde olacak peki cihazın depolama hafızası nedir? Şu an için internette sızan bilgilere göre depolama hafızası hakkında her hangi bir bilgi yok ancak yinede Xiaomi firması Mi MIX 2 modelini amiral gemi olarak duyurduğu için muhtemelen 64 GB ya da 128 GB depolama hafızası ile gelecektir. En kötü cihazın microSD kart destekli yapılması ve artırılabilir şekilde 256 GB’a kadar depolama alanının büyütülebilmesi bekleniyor. Arkak asasında şu an için çift kamera olacağı söylentileri de yerini almaktadır. Öte yandan cihaz tamamen dokunmatik olacak ve kullanıcılar dokunmatik deneyimini sonuna kadar yaşayacak.

Teknik Özellikler

İşletim Sistemi: Android 7.1.1 Nougat
İşlemci Snapdragon 835
RAM 8 GB
Hafıza – (Tahmini 64 / 128 GB)
Ekran 6,4 inç

Yorum yap