Xiaomi Redmi Y1 ve Y1 Lite Tanıtıldı!

Konuya puan ver!

Çin Halk Cumhuriyetinin önemli üreticileri arasında yer alan ve dünya pazarına açılarak satış rekorları konusunda önemli başarılar elde etmekte olan Xiaomi firması yeni ürünlerini tanıtmaya devam ediyor. Buna göre Xiaomi üretmiş olduğu akıllı telefonlarını ilk olarak Hindistan’da tanıtmaya çalışmakta olup buradan tüm dünya ile paylaşmaktadır. Bir süredir Xiaomi firmasının üretmeye devam ettiği Redmi Y1 ve Y1 Lite duyurusu yapıldı.

Çin Halk Cumhuriyeti kuruluş merkezi olarak bilinen Xiaomi firması yine akıllı telefon tanıtımını Hindistan’da yaptığı etkinlik ile gerçekleştirdi. Hindistan’ın nüfusu oldukça fazla olduğu için buraya pek çok firma önem vermektedir. En çok önemi vermekte olan firmalardan bir tanesi Xiaomi olmak ile beraber Redmi Y1 ve Redmi Y1 Lite modellerinin tanıtımı yapıldı ve teknik özellikleri öğrenildi.

Xiaomi Redmi Y1 Teknik Özellikleri

Xiaomi firması tarafından yapılan Redmi Y1 cihazının teknik özelliklerine bakıldığında Snapdragon 435 markasına sahip işlemcisine sahip olduğu, 3 GB ve 4 GB RAM bellek hafızaları ile piyasaya sürüleceği duyuruldu. Android telefonlarda bilindiği üzere RAM bellek oldukça önemli bir konudur. Bu yüzden cihazların kasmaması adına çok sayıda kişi telefonların en az 3 GB ile 4 GB Ram’a sahip olması gerektiğini belirtmektedir.

Telefonların 3 GB RAM’a sahip olanı 32 GB ve 4 GB RAM’a sahip olanı 64 GB depolama alanı ile piyasaya çıkacak olup, arkasında 16 MP önünde 13 MP çözünürlüğünde kamera bulunacaktır. Bataryasının 3.080 mAh olduğu söylenen telefonun Android 7.1 Nougat işletim sistemi ile çıkacağı belirtildi.

Xiaomi Redmi Y1 Lite Teknik Özellikleri

Xiaomi firmasının alt segmentte yer alan bir diğer telefonu Redmi Y1 Lite’de Snapdragon 435 işlemcisi bulunmakta olan cihazın 2 GB RAM ile piyasaya çıkacağı belirtildi. Her ne kadar RAM bellek düşük de olsa telefon alt segmentte yer alacağı için RAM gayet uygundur.

16 GB depolama alanı ile piyasaya çıkacak olan cihazın microSD kart desteğine sahip olduğu ve 3.080 mAh batarya ile satılacağı belirtildi. Telefon 5,5 inç ekran büyüklüğünde olacak ve cihazın arka kamera, ön kamera, işletim sistemlerinin tüm özellikleri Redmi Y1 modeli ile aynıdır. İki modelinde satış fiyatları ise 115 dolar ile 170 dolar arasında olacak.

Yorum yap