Xperia XZ ve X Compact’ın Fiyatı Açıklandı

Sony’in amiral gemilerinden Xperia XZ ve X Compact için beklenen fiyatları açıklandı!


Sony, Android dünyasının en iyi ve en sağlam telefon üreticilerinden bir tanesi olarak IFA 2016 etkinliğinde pek çok bölümde karşımıza çıktı. Özellikle fotoğrafçılık konusunda pek çok yeniliğe imza atmış marka, IFA 2016’da Altın kaplama Walkman’dan tutun da telefonlarına kadar pek çok tanıtım yapmıştı. Xperia XZ’yi ve X Compact’ı da resmen tanıtan markanın önümüzdeki günlerde bu telefonları piyasaya çıkartması ve kısa süre içerisinde dağıtımlarına başlaması bekleniyor. Sony, her iki telefonundan da iyi bir satış rakamı elde etmeyi beklerken, bu telefonlarının aynı zamanda daha iyi modellere yol olabileceği görüşünde pek çok güruh birleşiyor.

Daha İyi Amiral Gemileri Gelebilir

Sony, bu modellerden sonra çok daha iyi bir amiral gemisine imza atabilir haberi, pek çok sızıntı dahilinde sizin bile kulaklarınıza çalınmış olabilir. Özellikle işlemci safhasında Snapdragon 830’un çıkışı ile birlikte, yeni modellerin markalar bazında daha erken gelebilmesiyle, Sony de bu dönemde yeni bir modele imza atabilir.

Güçlü Donanım & İyi Performans

Bu iki mottodan güç alan Sony’nin, özellikle performans konusunda müşteri memnuniyetinin yüksek olduğu aşikâr. Zira, geçtiğimiz dönemde de Türkiye’de oldukça fazla satan bir marka olarak Sony’nin Android eksenli cihazları, genelde başarılı oluyorlar. Batarya performansının da, çoğu marka batarya sorunu yaşarken oldukça iyi olması, yine dikkat çeken etkenlerden.

Xperia XZ Ne Kadar?

Xperia XZ, muhtemelen Türkiye fiyatı ile 2,100 TL civarlarında olacak ve güçlü donanımı ile Android kullanıcıları, Sony severlere merhaba diyecek.

X Compact Ne Kadar?

Sony’nin bir diğer amiral gemisi sayılabilecek modeli X Compact ise; muhtemelen Türkiye fiyatı ile 1478 TL’den sahnede olacak.

Siz, hangi modeli daha çok beğendiniz?

Bir Cevap Yazın

1 Yorum