Yalçın: mitinge katılan onbinlerce yurttaşımıza teşekkür ediyoruz

Anadolu Birliği Partisi tarafından, "Anayasayı Koruma İnisiyatifi Bir araya Geliyor" çağrısı ile Maltepe İlçesi Maltepe Miting Alanı'nda düzenlenen miting yapıldı.

  • 16 Eylül 2021
  • Yalçın: mitinge katılan onbinlerce yurttaşımıza teşekkür ediyoruz için yorumlar kapalı
  • 371 kez görüntülendi.
Yalçın: mitinge katılan onbinlerce yurttaşımıza teşekkür ediyoruz
Anadolu Birliği Partisi tarafından, "Anayasayı Koruma İnisiyatifi Bir araya Geliyor" çağrısı ile Maltepe İlçesi Maltepe Miting Alanı'nda düzenlenen miting yapıldı. Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, on binlerce kişinin katıldığı Maltepe mitingini değerlendirerek, katılan vatandaşlara teşekkür etti.
 
Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, “11 Eylül’de Maltepe’de yapılan Mitinge katılan yurttaşlarımızın gösterdikleri ilgiye teşekkür ederiz. Beklentimizin üzerinde bir ilgi ve destek gördük” dedi.
 
Mitingin gönüllülük esasına göre yapıldığına vurgu yapan Anadolu Birliği Partisi Genel Başkanı Bedri Yalçın, “Hemen belirtelim mi, evet biz siyasi partiyiz ve bir çok parti mitinge destek verdi, ancak bu süreçte hiçbir profesyonel destek alınmadı ve sponsorumuz da yoktu. Herşey gönüllülük esasına göre, amatör bir ruhla ve imece usulü gerçekleşti. Çünkü resmi başvurucusu biz olmakla birlikte bu mitingin sahibi sivil, siyasal herkesti. Mitingimize katılım, 10.000 kişi bizim için ilk hedefken, 20.000 den fazla oldu. Hatta gelemeyen, alana giremeyen, gelip-gidenlerle bu sayış 30.000 seviyesinde gerçekleşti. Bir çok il ve ilçeden otobüs kaldırma planımız başarısız oldu. Herkes kendi ödeyerek ve dolmuş usulü araçlar kalkacaktı, eksik yolcu yüzünden bir çok araç kalkamadı ve bir kısmı da otobüs durağında beklenen saatte buluşma gerçekleşmediği için bazı il ve ilçelerden gelenler olsa da bir çok il ve ilçeden gelecek olan katılımcılarımız gelemedi. Öte yandan mitingimizle ilgili toplamda 1,5 milyon Tiwit atıldı ve gün boyu TT olduk” şeklinde konuştu. 
  
Parti olarak miting ve açık hava organizasyonlarının devam edeceğini ifade eden Genel Başkan Bedri Yalçın şunları kaydetti; “Katılımcılarımıza teşekkür ediyoruz. Bu mitingdeki tecrübelerimiz ışığında  bundan sonraki açık hava, kapalı salon, stadyum, sanal medya ortamında gerçekleştireceğimiz etkinliklerimizle ilgili çalışmalarımız devam edip, sonuçlandığında sizlerle paylaşacağız. Bu arada Aşı ve PCR dayatmasına karşı siyasi partiler, kendi aramızda bir centilmenlik anlaşması yaparak kendi aramızda ortak politikalar belirleme ve işbirliği konusunda önümüzdeki günlerde bir takım girişimlerimiz olacaktır. Bu girişimlerin, seçim ittifakına dönüştürülmesi imkanlarını da araştıracağız.  
Ayrıca, “Siyasi Ahlak ve Değişen dünyada Siyasi Partilerin yeri ve rolü” konulu bir şura düzenlemeyi düşünüyoruz. Bu vesile ile Anayasa, siyasi partiler ve seçim yasası, seçim sistemleri, siyasetin finansmanı, seçim ittifakı ve baraj konularının da tartışılacağı şuraya diğer partilerin, akademisyenler ve hukukçuların, kanaat önderlerinin katılmalarını bekliyoruz. Bu konularda da yeni gelişmeler olduğunda sizlerle paylaşacağız. 
Mitingle ilgili olarak, 5gvirusnews ve diğer destekleri ile bizi güçlü kılan parti, STK temsilcileri ve akademisyenlerimize, tüm katılımcılarımıza, organizasyonda emeği geçenlere, Valimize, Polisimize tekrar teşekkür ediyoruz.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı