Yaptığı Saat Yüzünden Tutuklanan Muhammed’e Google’dan Destek

Ahmet Muhammed yaptığı saatin bomba sanılıp tutuklanması üzerine Obama’dan gelen destek sonrası Google’dan da bir destek geldi.


Geçtiğimiz günlerde ABD’nin Teksas eyaletinde oturan ufak bir çocuğun yaptığı saat bomba sanıldığı için göz altına alınmıştı. Bu olaya birazda tepki niteliğinde gerçekleşen yardım talepleri artarak devam ediyor. Bazı şirketlerin ve Obama’nın desteğinden sonra bir diğer destek Google’dan geldi.

BBC Türkçe’nin haberi ile dünyaya duyulan Ahmed’in sorunu şöyle anlatılmıştı. 14 yaşındaki Muhammed okulda olmasına rağmen herkesin gözü önünde kelepçe takılarak Pazartesi günü tutuklanmıştı.

Bu yıl gerçekten rencide edici bir olay olması ve haksız yere olması durumu biraz daha ilginçleştirdi diyebiliriz. Kendisinin teknoloji merakı ile yalnızca saat yapan Muhammed sanki bomba yapmış gibi tutuklanmıştı. Google’da bilim fuarına Muhammed’i yıldız konu olarak davet etti.

Bunun haricinde Mark Zuckerberg’de Ahmet Muhammed’e desteğini gönderdiği mesajlar ile iletmişti. Sözü şöyleydi “Güzel bir şey yaratmaya yönelik şevk ve yetenek gözaltı yerine alkışla ödüllendirilmeli. Ahmet, yolun Facebook’a düşerse seninle tanışmayı çok isterim. Üretmeye devam et”.

Belki bu talihsiz gibi gözüken olay çocuk için çok büyük bir talih olmuştur…

Bir Cevap Yazın