Yeni Tanıtılacak iPhone Modelinin İsmi Ne Olacak?

Konuya puan ver!

12 Eylül 2017 tarihinde Apple tarafından büyük bir merak ile beklenen iPhone 8 modeli tanıtılacak. Peki yeni tanıtılacak iPhone modelinin ismi ne olacak? Sizlere her tanıtımda iPhone 8 olarak belirtiyoruz ancak telefonun ismi beklendiği gibi olmayabilir çünkü bazı kaynaklarda Apple’in değişikliğe gideceği belirtilmektedir.

Bilindiği üzere bundan sonra S serisi yerine Pro serisi karşımıza çıkacak ve Apple 10. senesine özel olarak üreteceği iPhone 8 modelinin adını değişik yapabilir veya iPhone 8’in yanına başka harfler ekleyebilir. Peki yeni tanıtılacak iPhone modelinin ismi ne olacak, iPhone 8’in adımı değişti, yeni iPhone 8’in adı ne olacak? Sizlere tüm bu aklınızda iPhone 8 modelinin ismi hakkında bulunan soruların cevaplarını veriyoruz.

iPhone 8’in Adı Değişecek Mi?

Basında Apple’in 10. senesi olacağı için iPhone 8 modeline diğer serilerde olmayan efsana özelliklerin geleceğine yönelik sızıntılar yayılmaya devam ediyor. Buna göre Apple eğer gerçekten iPhone 8 modeline diğer telefonlarda olmayan efsane özellikler eklediyse telefonun ismi de değişebilir.

Çünkü cihaz iPhone 8 modeli isimi ile çıkarsa klasik bir telefon görünümün de olacak ve diğer iPhone 6, iPhone 7 gibi telefonların devamı niteliğinde görünecek. Ancak iPhone 8 ile kablosuz şarj özelliğinin gelmesi, home tuşunun kaldırılması, parmak izi okuyucusunun arka kasaya yerleştirilmesi, tamamen dokunmatik bir ekran ile çıkması gibi özelikler başta olmak üzere pek çok farklı özellik bekleniyor. Bu yüzden iPhone 8 aslında serinin devamı değil serinin bambaşka bir modeli olmalı ve bundan sonra ki serilerin ismi de ona göre gitmelidir. Peki iPhone 8’in yeni ismi ne olabilir.

iPhone 8 İsim Tahminleri

Apple’in 10. senesine özel olarak iPhone 8 modelinin ismini değiştirebileceği belirtilmektedir. Buna göre iPhone X, iPhone Pro isimleri ile iphone 8 modelinin tanıtılacağına dair çok sayıda söylenti bulunuyor. Eğer bu söylentiler doğru olursa bundan sonra seri tamamen değişebilir ve iPhone 9, iPhone 10 modelleri yerine iPhone Pro 2, iPhone X 2 gibi isimlere sahip telefon modelleri gelebilir.

Tabi bazı kaynaklarda da Apple’in iPhone 10 modelinde iPhone X ismini kullanacağı ve ondan sonra seriyi tamamen değiştireceği söylenmektedir. Kesin ve detaylı bilgi 12 Eylül 2017 tarihinde yapılacak lasnman ile belli olacaktır.

Yorum yap