Teknoloji ve Haber Sitesi

Yeniden Çiçek Pasajı Festivali

Beyoğlu gastronomi, müzik ve muhabbet ile yaşıyor   Gastronomi kültürüne dinamik bir yorumla yeni bir pencere açan “Yeniden Çiçek Pasajı” festivali, üç yıl aradan sonra “Yaşasın Beyoğlu” mottosuyla, katılımcılarıyla buluşuyor.

  • 10 Aralık 2022
  • Yeniden Çiçek Pasajı Festivali için yorumlar kapalı
  • 43 kez görüntülendi.
Yeniden Çiçek Pasajı Festivali

Beyoğlu gastronomi, müzik ve muhabbet ile yaşıyor

 

Gastronomi kültürüne dinamik bir yorumla yeni bir pencere açan “Yeniden Çiçek Pasajı” festivali, üç yıl aradan sonra “Yaşasın Beyoğlu” mottosuyla, katılımcılarıyla buluşuyor. Beyoğlu’nun simge mekânı Çiçek Pasajı’nda, 22 Aralık 2022 Perşembe akşamı gerçekleşecek etkinlikte yeni nesil şeflerin yenilikçi menülerine Gripin’in şarkıları ve Güntaç Özdemir’in hareketli performansı eşlik edecek. 

 

Çiçek Pasajı’nın tarihi atmosferi içinde meze kültürüne farklı ve yenilikçi bir yorum getiren ‘Yeniden Çiçek Pasajı” festivali, Hep Yeni Kal Sunar’ın organizasyonuyla üç yıl aradan sonra bir kez daha, 22 Aralık 2022 Perşembe akşamı, katılımcılarıyla buluşuyor.

 

1876 yılından bu yana Beyoğlu’nun en uğrak adreslerinden biri olan Çiçek Pasajı’nın değişmeyen, benzersiz ve bir o kadar da nostaljik ambiyansında gerçekleşecek olan “Hep Yeni Kal Sunar: Yaşasın Beyoğlu/Yeniden Çiçek Pasajı” etkinliğinde gecenin lezzetlerini yeni nesil şefler hazırlayacak. Sahnede hareketli parçalarıyla Güntaç Özdemir’in ardından Türkçe rock ve alternatif müziğin hep yeni kalan gruplarından Gripin’le devam edecek etkinlik, 19:30-24:00 saatleri arasında gerçekleşecek. 

 

Hybrid Community’nin organizasyonunu üstlendiği "Yaşasın Beyoğlu/Yeniden Çiçek Pasajı” buluşmasına özel bir menü oluşturan 3. nesil şefler, gece boyunca Çiçek Pasajı’nın geleneksel tatlarının yanı sıra kendi imzalarını taşıyan yaratıcı reçeteleri de gastronomi tutkunlarının beğenisine sunacak. 

 

Yeni nesil şeflerin Çiçek Pasajı ve Beyoğlu Balık Pazarı esnafından sağladıkları malzeme ile yeniden yorumladıkları mezeler, sanatçıların canlı performansları eşliğinde servis edilerek, bir Beyoğlu geleneği, Çiçek Pasajı’nın benzersiz tarihi atmosferi eşliğinde dinamik bir ortamla geleceğe taşınacak.

 

“Yaşasın Beyoğlu” diyenler, etkinliğin biletlerini Biletix’den alabilirler. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı