Teknoloji ve Haber Sitesi

Yerel Çevre Koruma Görevlileri geliyor

Lüleburgaz Belediyesi Yerel Çevre Koruma Görevlisi eğitimi verecek.

  • 17 Ekim 2022
  • Yerel Çevre Koruma Görevlileri geliyor için yorumlar kapalı
  • 67 kez görüntülendi.
Yerel Çevre Koruma Görevlileri geliyor

Lüleburgaz Belediyesi Yerel Çevre Koruma Görevlisi eğitimi verecek. 18 yaş üstü herkesin katılabileceği ve 25 Ekim’de son başvuru tarihinin olduğu eğitim sonucunda görevli sertifikası almaya hak kazanan vatandaşlar çevre temizliğinde denetleme konusunda aktif bir rol üstlenebilecek. Görevliler kent içinde çevreyle ilgili gördükleri temizlik konusundaki eksiklikleri anında ekiplere aktarabilecek.

 

Çevreci belediye sloganıyla çalışmalarını sürdüren Lüleburgaz Belediyesi, çevrenin korunmasında vatandaşın daha aktif rol oynayabilmesi için Yerel Çevre Koruma Görevlisi eğitimi verecek. Lüleburgaz Belediyesi Temizlik ve Çevre Müdürlüğü Çevre Mühendisi Sennur Güven tarafından verilecek eğitim sonunda sertifika almaya hak kazanan görevliler denetim noktasında önemli bir rol üstlenecek.

 

Son başvuru 25 Ekim!

Son başvuru tarihinin 25 Ekim olduğu, eğitimin de 26 Ekim saat 16.00’da verileceği Yerel Çevre Koruma Görevlileri’ne Lüleburgaz Belediyesi’nin atık toplama sistemleri ile birlikte çevre bilincine yönelik bilgilendirici eğitim verilecek.

 

Gönüllü çevreciler!

Eğitimi alacak olan gönüllü çevreciler Lüleburgaz Belediyesi hizmet alanı içinde çevreye dair gördükleri tüm aksaklıkları hızlı bir şekilde Temizlik ve Çevre Müdürlüğü’ne aktarabilecek. Bununla birlikte çevre gönüllülerinin denetlemeleri sonucunda karşılıklı bilgi paylaşımı gerçekleşmiş olacak.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı