Yerli Malı ve Yılbaşı Festivali hazırlıkları sürüyor

Kadın Kooperatifleri festivallere katılım sağlayacak   Antalya Büyükşehir Belediyesi, Yerli Malı Haftası’nı 12-18 Aralık tarihleri arasında Zeytinpark’ta şenlik havasında kutlayacak.

  • 09 Aralık 2022
  • Yerli Malı ve Yılbaşı Festivali hazırlıkları sürüyor için yorumlar kapalı
  • 174 kez görüntülendi.
Yerli Malı ve Yılbaşı Festivali hazırlıkları sürüyor

Kadın Kooperatifleri festivallere katılım sağlayacak

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Yerli Malı Haftası’nı 12-18 Aralık tarihleri arasında Zeytinpark’ta şenlik havasında kutlayacak. Ayrıca 24-31 Aralık tarihleri arasında Cam Piramit’te Yılbaşı Festivali düzenleyecek. Etkinliklerde kadın kooperatifleri de yer alacak.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı 12-18 Aralık tarihleri arasında tüm Türkiyede kutlanan ‘Yerli Malı Haftası’ ile 24-31 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek olan Yılbaşı Festivali öncesinde kadın kooperatifleriyle bir araya geldi. Toplantıya Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Seda Özel, Bitkisel Üretim Şube Müdürü Saadet Tuğrul Ay ve kadın kooperatifleri katıldı. Toplantıda, kadın kooperatiflerinin etkinliklere nasıl katılım sağlayacağı ve hangi ürünlerle yer alacağı konuları ele alındı.

 

YERLİ MALI HAFTASI BİLİNCİ ARTACAK

Yerli tüketimin bilinçli olarak artması ve hafta süresince tutumlu olmanın, yatırım yapmanın ve yerli malı kullanmanın öneminin vurgulanması nedeniyle Türkiye’de tüm okullarda ve çeşitli etkinliklerle kutlanan Yerli Malı Haftası 12-18 Aralık tarihleri arasında 09.17.00 saatleri arasında Zeytinpark’ta şenlik havasında kutlanacak. 

 

KADIN KOOPERATİFLERİ DE KATILACAK

Unutulmaya yüz tutan Yerli Malı Haftası’nı yeniden hatırlatmak, yerli malının önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenecek festivalde, çocuklar Antalya’ya has ürün ve lezzetleri öğrenme ve tatma şansı bulacak. Düzenlenecek seminerlerde ise kooperatifçilik, yerel ürün, coğrafi işaret ve coğrafi işaretli ürünler gibi konularda bilgilendirme yapılacak. Kadın Kooperatiflerinin de yer alacağı yerli Malı Haftası Şenliği’nde katılımcılar çeşitli ürünlerin sunumunu görmek ve tadım yapma şansı da bulacak.

 

YILBAŞI FESTİVALİ’NDE DE YER ALACAKLAR

Kadın Kooperatifleri 24-31 Aralık tarihleri arasında Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenecek olan “Yılbaşı Festivali” programına da katılım sağlayacak. Cam Piramit’te gerçekleşecek “Yılbaşı Festivali” programı kapsamında kooperatiflerin ürün yelpazesi hem tanıtılacak hem de ürünlerini satma imkanı bulacaklar. Yılbaşı Festivali’nde stant açmak isteyenler detaylı bilgiye 0242 2385270 numaralı telefonu arayarak ulaşabilecek. 

 
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı