Youtube Mobil Uygulamadan Nasıl Video Yüklenir?

Konuya puan ver!

Youtube video platformları açısından günümüzde en büyük platformlardan bir tanesi ve Youtube uygulamasını kullanarak video yüklemek aslında sandığınızdan çok daha kolay olabilir. Üstelik Youtube platformuna videolarınızı yükledikten sonra video üzerinde alt yazı ekleme, görüntü iyileştirme, videoyu kesme gibi değişiklikler yapabilirsiniz.

Youtube Video Nasıl Yüklenir?

1-Youtube uygulamasına mobil cihazınızın ana ekranından ulaşın ve uygulamayı açın.

2-Uygulamanın sağ alt köşesinde bulunan kamera şeklindeki ikona tıklayın.

3-Karşınıza gelen uyarıya “Erişime İzin Ver” seçeneğine tıklayın. Bu erişim Youtune uygulamasının fotoğraf albümüne, mikrofona, kameraya erişmesini sağlayacaktır.

4-Youtube platformuna yüklemek istediğiniz videoyu kütüphanenizden seçin.

5-Videonuza görünmesini istediğiniz bir başlık girin.

6-Gizlilik seçeneklerinden videonun herkese mi yoksa yalnızca size özel mi olacağını belirtin.

7-Sağ üst köşede bulunan ok işaretli ikona tıklayın.

Youtube Video Düzenlemeleri Nasıl Yapılır?

Youtube videolarının uzunluğunu, görüntü kalitesini değiştirebilir hatta filtre ve müzik dahi ekleyebilirsiniz.

Youtube video uzunluğunu ayarlamak: Youtube video uzunluğunu ayarlamak için videoyu yüklerken ayarlamayı yapmanız gerekmektedir. Yüklemek istediğiniz videoyu seçtikten sonra video açılır ve oynatılmaya başlanır. Videonun altında videonun story board kısmını görürsünüz. Bu kısım mavi çerçeve ile kaplanmıştır. Bu kısma dokunup sağa sola oynattığınızda videonun nerede başlaması ve bitmesi gerektiğini belirleyebildiğinizi fark edeceksiniz. Bitiş ve başlangıç noktalarını belirledikten sonra eğer işlem tamamlandıysa “Sonraki” seçeneğine tıklayıp işleme devam edebilirsiniz.

Videoya Filtre Eklemek: Eğer videonuzun görüntüsünü değiştirmek istiyorsanız videoyu seçtikten sonra açılan ekranın alt kısmında yer alan ortadaki filtre ikonuna tıklayın. Bu kısımdan zarafet,ışınlanma,8 mm ve diğer bir çok efekti videonuza uygulayarak görünümünü değiştirebilirsiniz.

Videoya Müzik eklemek: Youtube platformuna yüklemek istediğiniz videoyu seçtikten sonra açılan kısımın altındaki menünün en sağındaki müzik ikonuna tıklayın. Ardından bir pencere açılacaktır ve bu pencereden + ikonuna tıklayın. Açılan pencereden öne çıkarılan müzik önerilerinden bir müzik ekleyebilirsiniz yada üstteki menüden sağa kaydırarak “Cihazdakiler” seçeneğinden kendi cihazınızda bulunan bir müziği kullanabilirsiniz. Bu tarz kullanımlarda telif hakkı durumlarına dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Yorum yap