YouTube Para Kazanma Sistemine Güncelleme Geldi!

Konuya puan ver!

Video paylaşım sitesi olarak bilinen ve dünya geneli milyarlarca kullanıcısı bulunan YouTube her geçen gün büyüme oranını artırmaya devam ediyor. Özellikle YouTube, Google tarafından satın alındıktan sonra ciddi güncellemeler ile büyüme oranını artırdı ve para kazanma özelliğini de açması sayesinde mevcut hitini katladıkça katladı. YouTube hit konusunda gerlerde yer alırken şu anda Facebook ile yarışır durumda.

YouTube bilindiği üzere yayıncılara para kazanma özelliğini açtı. Bu sayede yayıncılar çektikleri videolarını YouTube’a aktarıyor ve buradan para kazanmaya çalışıyor. YouTube bu sistemin daha kullanışlı bir hale gelmesi için çalışmalarını sürdürürken uzun süredir para kazanma reklamları üzerinde yeni güncellemeleri test ediyordu ve sonunda merak ile beklenen güncelleme sunuldu.

Reklam Verenlerin Videoları İncelendi!

YouTube’de bilindiği üzere reklamları şikayet edebilmektesiniz. YouTube daha iyi hizmet verebilmek için tüm şikayetleri kayıt altına aldı ve sallama şiakyetlerden ziyade olarak gerçek yapılan şikayetlere göre hangi reklamların sevilmediği, hangi reklamların kullanıcılara uygun olmadığını tespit etti.

Buna göre YouTube’nin kullanıcıları düşünerek ilgili reklamları yayından kaldırdığı belirtilmekte olup yeni gelen şikayetlerin de halen incelenmeye devam ettiği belirtiliyor. YouTube blog aracılığı ile yaptığı güncelleme hakkında kullanıcılarına duyuru yaparken halen mükemmel düzeyde olmadıklarını ancak bu düzeye yükselebilmek için çalışmalarına devam ettiklerini de açıkladı. Yani bu demek oluyor ki YouTube reklam konusunda çalışmalarına devam edecek ve yakın zamanda bir güncelleme daha yolda gibi gözüküyor.

10 Bin İzlenme Gerekiyor!

YouTube’den para kazanmak oldukça zor öyle ki videonuzdan para kazanabilmek içni öncelikle bu içeriği 10 binden daha fazla izlenmesi gerekmektedir. Aksi halde YouTube kanalınızdan ya da videonuzdan para kazanmayı beklemeyin.

YouTube tüm reklam verenlerin reklam oluşumlarını manuel olarak incelemekte ve ona göre onay vermektedir. Kullanıcıların beğenmediği videoların yayından kaldırıldığı belirtilirken bu durum reklam veren sayısını da olumsuz yönde etkileyecektir. YouTube’a reklam veren sayısın da azalma meydana gelirse kullanıcıların da kazançları bir hayli düşecektir. Zaten YouTube kanalından ve videolarından para kazanmak bir hayli zorken son yapılan güncellemeler ile para kazanmak iyice zorlaşabilir.

Yorum yap