Teknoloji ve Haber Sitesi

Yüz yüze eğitim ‘’SIKINTILI’’ başlıyor.

Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Muhammet Dilmaç, 3-9 Eylül İlköğretim Haftası nı kutlarken ilgililere de uyarılarda bulundu.

  • 04 Eylül 2021
  • Yüz yüze eğitim ‘’SIKINTILI’’ başlıyor. için yorumlar kapalı
  • 414 kez görüntülendi.
Yüz yüze eğitim ‘’SIKINTILI’’ başlıyor.

Gelecek Partisi Aksaray İl Başkanı Muhammet Dilmaç, 3-9 Eylül İlköğretim Haftası nı kutlarken ilgililere de uyarılarda bulundu.

Başkan Dilmaç mesajında: Aydınlık yarınlarımızın geleceği olan çocuklarımızın dimağlarını sevgi ve saygı ile süsleyecek, gönüllerini bilgi ve erdemle yeşertecek bir eğitim öğretim yılına daha erişmenin sevinç ve heyecanını yaşıyoruz. Hayatımızın şekillenmesinde, geleceğimizin daha iyi kurgulanmasında vazgeçilmez olan eğitim, çocuklarımız için olduğu kadar devletimizin ilelebet bağımsız yaşaması için de en temel koşuldur.
30 Eylül salı günü kısmen yüz yüze eğitim öğretime başlayan okullarımız 6 Eylül'de tamamen açılacak. uzun zamandır okula gitmeyen çocuklarımız 6 Eylül Pazartesi günü okullarına kavuşacaklar, ancak kendilerini bekleyen tehlikeden habersizler.  Salgının önüne geçilemediği varyantların çoğaldığı bir ortamda  Milli Eğitim Bakanlığı Okullardaki hizmetli sorununu henüz çözemedi İŞKUR-TYP sistemi üzerinden alınacağı söylenen hizmetliler için henüz İŞKUR'da müracaatlar dahi kabul edilmiyor, müracaatlar bugün başlasa dahi, kura sonucu güvenlik soruşturması muhataplara bildirim için geçecek süre yaklaşık 1 ay, bu zaman zarfında okullarda temizlik ve hijyen nasıl sağlanacak.
Okulların açılacağı dönem bakan değiştirilmesinin ceremesini çocuklarımız mı çekecek.  
30 Eylül'de okul öncesi ve birinci sınıfların eğitim öğretime başlaması ile birlikte,  öğretmenler, okul müdürü ve yardımcıları okulu temizleme telaşına düştüler, Dışarıdan hizmet almak isteselerde,  bilindiği gibi okullarımızda yeterli bütçe yok,  bu eksiği kapatmak için yine öğrenci velilerinden para toplanacak,  hükümet olarak IBAN göndermeye alışkın olan iktidar Okullar açılınca da yükü öğrenci velilerinin  üzerine atacak gibi görünüyor.  Yüz yüze eğitim kararı yaklaşık 2  ay önce alınmış olmasına rağmen Bakanlığın bu konuda önlem almaması veya çözüm bulmaması, Çocuklarımıza verdiği önemi gösteriyor.  Bu önemli ve hassas konuda STK lara öğrenci velilerine ve özellikle eğitim sendikalarına önemli görevler düşüyor.  Sendikalar sadece maaş zammı almak için değil, kendi üyelerinin ve tüm ülkenin çocuklarının sağlıklı bir ortamda eğitim görmeleri için,  kamuoyu  oluşturmak zorundalar.  Bu konuda duyarlı ve hassas davranmak tüm toplumumuzun görevidir.  2020-2021 Eğitim-öğretim yılının ilimize, ülkemize ve eğitim camiamıza hayırlı olması temennisiyle öğrenci ve öğretmenlerimizin ‘İlköğretim Haftası’nı kutluyor, başarılar diliyorum”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı