Zorlu PSM’de Bu Hafta; 13- 19 Eylül

Zorlu PSM’de bu hafta dünya müziğine kendine özgü yorumuyla yepyeni bir tarz getiren ve dünya çapında milyonlarca hayranı bulunan İspanyol sanatçı Buika, hem Bill Evans için yazdığı besteleri hem de Bill Evans’a ait besteleri müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanan Kerem Görsev Quartet “To Bill Evans” konseri, perdesiz gitarist ve besteci Cenk Erdoğan ile Swedish Royal Music Academy ödüllü Robert Mehmet İkiz’den oluşan “Lahza”, İnsan ruhunun gölgede kalan yanlarını müthiş edebi gücü, görkemli sahneleriyle ortaya döken Kumbaracı50’nin yeni oyunu Cyrano de Bergerac, sahnelerin asi ismi Deniz Göktaş’ın kahkaha dolu stand-up gösterisi  ve 2021 yılının başlarında tekrar bir araya gelerek hayranlarını sevindiren Yedinci Ev’in ilk konseri haftanın öne çıkan etkinlikleri arasında yer alıyor.

  • 09 Eylül 2021
  • Zorlu PSM’de Bu Hafta; 13- 19 Eylül için yorumlar kapalı
  • 514 kez görüntülendi.
Zorlu PSM’de Bu Hafta; 13- 19 Eylül

Zorlu PSM’de bu hafta dünya müziğine kendine özgü yorumuyla yepyeni bir tarz getiren ve dünya çapında milyonlarca hayranı bulunan İspanyol sanatçı Buika, hem Bill Evans için yazdığı besteleri hem de Bill Evans’a ait besteleri müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanan Kerem Görsev Quartet “To Bill Evans” konseri, perdesiz gitarist ve besteci Cenk Erdoğan ile Swedish Royal Music Academy ödüllü Robert Mehmet İkiz’den oluşan “Lahza”, İnsan ruhunun gölgede kalan yanlarını müthiş edebi gücü, görkemli sahneleriyle ortaya döken Kumbaracı50’nin yeni oyunu Cyrano de Bergerac, sahnelerin asi ismi Deniz Göktaş’ın kahkaha dolu stand-up gösterisi  ve 2021 yılının başlarında tekrar bir araya gelerek hayranlarını sevindiren Yedinci Ev’in ilk konseri haftanın öne çıkan etkinlikleri arasında yer alıyor. İş çıkışlarında PSM'nin en sevilen etkinliklerinden "100 Music presents After Work Party” etkinlikleri, Vestel PSM Radyo’nun sevilen programcıları arasında yer alan Doğu Orcan’ın DJ seti ve vizyona girdiğinde Japonya’da ve dünyada gişe rekorları kıran Studio Ghibli yapımı “My Neighbour Totoro” film gösterimi Zorlu PSM’nin sevilan açık hava mekanı Vestel Amfi’de sanatseverleri ağırlamayı bekliyor.

 

100 MUSIC PRESENTS AFTERWORK PARTY: EREL ERYÜREK // 13 EYLÜL PAZARTESİ // VESTEL AMFİ // 20.00

 

Zorlu PSM'nin popüler serisi "100 Music presents After Work Party", bu yıl da iş çıkışlarının vazgeçilmezi olmaya devam ediyor. Medyadan dijital platformlara kadar pek çok alanda içerik üreten, yazan ve aynı zamanda DJ kimliğiyle de tanınan Vestel PSM Radyo’nun sevilen programcılarından Erel Eryürek setin başına geçerek bizi efsane şarkılara doyurmaya hazırlanıyor. Herkesin ücretsiz katılabileceği partide müzik, bolca dans ve barbekü Vestel Amfi’de yerini alacak. 

 

Kapı Açılış: 17.00

100 Music Presents Afterwork Party: Erel Eryürek 20.00

 

*Etkinlik ücretsizdir. Kayıt alımı etkinlikten 5 gün önce başlamaktadır.

 

VESTEL PSM RADYO PRESENTS: DOĞU ORCAN // 14 EYLÜL SALI // VESTEL AMFİ // 20.00

 

Vestel PSM Radyo programcıları Vestel Amfi'de dinleyicilerle buluşmayı sürdürüyor. 18 yaşında Amsterdam’da başladığı müzikal yolculuğunda bir dönüm noktası olan Club Bangkok ile öne çıkan aynı zamanda Vestel PSM Radyo’nun sevilen programcıları arasında yer alan Doğu Orcan 14 Eylül Salı günü Vestel Amfi’de çok özel parçalardan oluşturduğu listesi ile DJ setin başına geçiyor.

 

Kapı Açılış: 17.00

Vestel Psm Radyo Presents Doğu Orcan: 20.00

 

*Etkinlik ücretsizdir. Kayıt alımı etkinlikten 5 gün önce başlamaktadır.

 

CAPS // 15 EYLÜL ÇARŞAMBA // VESTEL AMFİ // 21:00

 

CASP, neo-klasik piyano ve elektronik öğelerin özünü koruyarak harmanlandığı, içerisinde neo- classic, dance, minimal techno, IDM, ambient ve electronica öğelerini de kapsayan, Hazar Kayaaltı’nın solo projesidir. 80 dakikalık aralıksız live setinde akustik piyano & özgün ışık ve görsel tasarımlarıyla kendini ayrıştıran bu proje; dinleyici-izleyici kitlesine konserden çok bir show/deneyim sunmayı amaçlar. CASP ilk EP’si "Medium = Message”ın (2019-Ocak) ardından “Yet’’, “Epilepsia Cursiva” ve “Wish” teklilerini paylaştı. Geçtiğimiz Mart ayında da “Sigm*nd Fre*d” EP’sini ve klibini yayınladı. CAPS 15 Eylül akşamı dinleyicilerine unutulmaz bir deneyim yaşatacak. Vestel Amfi’de yerinizi almayı unutmayın.

 

KEREM GÖRSEV QUARTET “TO BILL EVANS” // 15 EYLÜL ÇARŞAMBA // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 21.00

 

Ülkemizin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev, davulda Ferit Odman, kontrabasta Volkan Hürsever ve saksafonda Engin Recepoğulları’ndan oluşan Quartet ekibiyle 15 Eylül’de Zorlu PSM’de izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Görsev’in kendi müzik dünyasında en sevdiği piyanistlerden biri olan Bill Evans’a ithaf ettiği bir geceye imza atmaya hazırlanan Quartet, hem Bill Evans için yazdığı besteleri hem de Bill Evans’a ait besteleri müzikseverlerle buluşturacak. Kerem Görsev Quartet ile leziz bir caz akşamına tanık olmak için 15 Eylül akşamı Turkcell Platinum Sahnesi’ndeki yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın.

 

Bilet Fiyatları:

Genel Satış – 154,00 TL

Engelsiz Erişim – 121,00 TL

 

LAHZA // 16 EYLÜL PERŞEMBE // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20:30

 

Perdesiz gitarist ve besteci Cenk Erdoğan ile Swedish Royal Music Academy ödüllü Robert Mehmet İkiz’den oluşan “Lahza” çok çeşitli melodi ve sesleri bir araya getiriyor. Doğaçlama ve bestelenmiş sesleri, Türk müziği esintilerini, caz ve organik-elektronik müziğin büyülü dünyasında birleştiren “Lahza”nın göz açıp kapayana kadar geçen ana sığdıracakları büyüleyici performanslarına tanık olmak için 16 Eylül akşamı Turkcell Platinum Sahnesindeki yerinizi ayırmayı unutmayın.

 

Bilet Fiyatları:

66 TL

 

BAŞKA SİNEMA FİLM GÖSTERİMİ: MY NEIGHBOUR TOTORO // 16 EYLÜL PERŞEMBE // VESTEL AMFİ // 21.00

 

Mei ve Satsuki, bir üniversitede profesör olan babalarıyla birlikte, bir hastanede tedavi gören annelerine daha yakın olmak için bir köye taşınırlar. Çok geçmeden küçük kardeş Mei, orman ruhlarını görmeye başlar ve en sonunda Totoro ile tanışır. İki kız kardeşin hayatı, annelerinin hastalığı, günlük olaylar, Totoro ve çeşitli orman ruhlarıyla birlikte değişik bir hal almaya başlar. Vizyona girdiğinde Japonya’da ve dünyada gişe rekorları kıran film ailelerin çocuklarıyla birlikte izleyebilecekleri bir klasik. Hayao Miyazaki tarafından yazılıp yönetilen, Studio Ghibli yapımı “My Neighbour Totoro” filmini açık hava sineması konforunda izlemek için 16 Eylül Perşembe akşamı Vestel Amfi’deki yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın. 

 

*Etkinlik ücretsizdir. Kayıt alımı etkinlikten 5 gün önce başlamaktadır. 

 

CYRANO DE BERGERAC // 16 – 17 EYLÜL // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20:30

 

Şair, silahşör ve aşık. Tiyatro tarihinin unutulmaz karakterlerinden Cyrano de Bergerac uzun bir aradan sonra yeniden sahnede. Çöken imparatorluklar ve kapitalizmin ilk ayak seslerinin duyulduğu zamanlarda yazılıp; erdeme, iyiliğe, aşka, dostluğa dair ne varsa hatırlatan bu oyun bizi bugün çok heyecanlandırıyor. İnsan ruhunun gölgede kalan yanlarını müthiş edebi gücü, görkemli sahneleriyle ortaya döken Cyrano hepimize şifa olsun. Cyrano de Bergerac’ın gerçekçi, bir o kadar da büyülü dünyası; Kumbaracı50 tarafından bir kabarenin danslı, müzikli dünyasında Cyrano’nun sivri diline, mizahına, ruhuna yaraşır şekilde arz-ı endam edecek. Zorlu PSM’de melankolinin ironi ile el ele tutuştuğu, hem hüzünlü, hem kahkahalı bir seyre tanık olmak için 16 ve 17 Eylül akşamı için yerinizi ayırmayı unutmayın.

 

Bilet Fiyatları:

1. Kategori – 143,00 TL

2. Kategori – 110,00 TL

3. Kategori – 88,00 TL

 

 

BUIKA // 17 EYLÜL CUMA // TURKCELL SAHNESİ // 21.30

 

İspanyol aşk şarkılarının tutkulu sesi Buika17 Eylül’de Zorlu PSM’de, uzun bir aradan sonra Türkiye’deki hayranları ile buluşmaya hazırlanıyor. Dünya müziğine kendine özgü yorumuyla yepyeni bir tarz getiren ve dünya çapında milyonlarca hayranı bulunan İspanyol sanatçı Buika, buğulu sesi ve etkileyici yorumuyla ilk kez Zorlu PSM’de sanatseverlerle buluşacak. Sahnedeki tutkulu performansıyla izleyenleri kendine hayran bırakan Buika, kariyeri boyunca Reggae, Ragga, Flamenko, R&B, Afrobeat ve Gospel’i muhteşem bir şekilde harmanlarken, önceki çalışmalarında da Flamenko ile cazı bir araya getirdiği tarzı ile Flamenko’yu farklı boyutlara taşıdı. İçinden geldiği gibi şarkı yazan ve kaybedilen aşklara ithafen şarkılar söyleyen Buika, NPR tarafından dünyanın “50 En Büyük Sesi”nden biri olarak gösteriliyor. Son olarak Carlos Santana’nın “Africa Speaks” adlı son albümünde, Carlos Santana'nın akorları eşliğinde söylediği şarkılarla müzikseverlerin büyük beğenisini toplayan Buika, önümüzdeki günlerde yeni albümünü müzikseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor. Buika, 17 Eylül akşamı hayranlarına yepyeni şarkılarını da seslendireceği muhteşem bir müzik şöleni yaşatacak.

 

Bilet Fiyatları:

1. Kategori – 715,00 TL

2. Kategori – 577,50 TL

3. Kategori – 467,50 TL

4. Kategori – 341,00 TL

 

7. EV // 18 EYLÜL CUMARTESİ // TURKCELL SAHNESİ // 21.00

 

2011 yılında kurulan Yedinci Ev, iki albüm ve bir adet tekli çalışmalarını yayınladıktan sonra, 2018 yılının sonbaharında müzikal yolculuğuna son verme kararı aldı. Grup içindeki dostlukları her daim devam eden grup üyeleri 2021 yılının başlarında tekrar bir araya gelerek 3 adet yeni şarkı kaydetti. İlk günden itibaren sadık ve birbirine bağlı bir dinleyici kitlesi oluşturan Yedinci Ev, uzun bir aradan sonra ilk konserleri için 18 Eylül’de Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde! 

 

Bilet Fiyatları:

1. Kategori – 198,00 TL

2. Kategori – 165,00 TL

3. Kategori – 132,00 TL

4. Kategori – 110,00 TL

5. Kategori – 88,00 TL

 

DENİZ GÖKTAŞ STAND – UP // 18 EYLÜL CUMARTESİ // TURKCELL PLATINUM SAHNESİ // 20.30

 

Deniz Göktaş’a Ayıracak Vaktim Yok podcasti ile gönüllere çadır kuran sahnelerin asi ismi Deniz Göktaş kahkaha dolu stand-up gösterisi ile 18 Eylül Cumartesi akşamı saat 20:30’da Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’ne konuk oluyor. Komedi dünyasının sevilen siması Göktaş’ın tek kişilik bu eğlence dolu performansına tanık olmak için yerinizi şimdiden ayırmayı unutmayın.

 

Bilet Fiyatları:

1. Kategori – 110,00 TL

2. Kategori – 93,50 TL

3. Kategori – 66,00 TL

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı