+1 Fest Solo Konseptiyle Eylül Ayı Boyunca İzmir’de

İzmir +1 Fest müzikseverleri konserlerle dolu bir Eylül ayıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

  • 03 Eylül 2021
  • +1 Fest Solo Konseptiyle Eylül Ayı Boyunca İzmir’de için yorumlar kapalı
  • 572 kez görüntülendi.
+1 Fest Solo Konseptiyle Eylül Ayı Boyunca İzmir’de

İzmir +1 Fest müzikseverleri konserlerle dolu bir Eylül ayıyla buluşturmaya hazırlanıyor.

İzmir +1 Fest açılışı Ceza ile yaparken, festivalin ikinci gününde de Göksel İzmir +1 Sahnesi’nde hayranları ile bir araya gelecek. Karşıyaka’daki Yasemin Kafe & Çim Alanı’nda gerçekleşecek festivalin ilerleyen günlerde ise Adamlar, Bulutsuzluk Özlemi, Kalben, Gaye Su Akyol, Bülent Ortaçgil ve Evdeki Saat  İzmir +1 Sahnesi’nde olacak.

MTV EMA'da ödül alan ilk Türk sanatçı olan ve geçtiğimiz yıl düzenlenen 46. Altın Kelebek Ödülleri’nde “Yılın En İyi Rap Sanatçısı” ödülüne layık görülen Rap müziğin güçlü ismi Ceza, 3 Eylül Cuma günü, festivalin ilk gününde İzmir +1 Sahnesi’nde sevenleri ile buluşacak. Ardından Türk Pop müziğinin en önemli yorumcu ve söz yazarlarından Göksel kalpleri fetheden şarkıları ile 4 Eylül Cumartesi günü sahnede olacak.

Yaptığı şarkıları internet ortamında paylaşarak tanınmaya başlayan ve ilk albümleri “Eski Dostum Tankla Gelmiş'” ile fazlaca ilgi gören Adamlar, 10 Eylül Cuma günü festivalin üçüncü konserinde sevenleri ile bir araya gelecek. Festival tüm coşkusuyla devam ederken Türkiye'nin önde gelen rock grupları arasında yer alan Bulutsuzluk Özlemi 11 Eylül Cumartesi günü İzmir +1 Sahnesi’nde en sevilen şarkılarını seslendirecek.

17 Eylül Cuma günü, özgün müziği ve benzersiz sesi ile yeni nesil müzik ekolünün ülkemizdeki en önemli temsilcilerinden biri haline gelen Kalben, 18 Eylül Cumartesi günü ise Türkiye’de en son 1970’lerde popüler olan bir tarzı, psychedelic rock’ı yeniden canlandırarak geniş bir hayran kitlesi kazanan Gaye Su Akyol müziğin kalbini İzmir’de attıracak.

Festivalin son haftasına gelindiğinde, 24 Eylül Cuma günü 1974’te yayınlanan ve hala Türk Pop tarihinin en önemlilerinden birisi kabul edilen ilk albümü “Benimle Oynar Mısın?” ile çıkış yapan ve eşsiz performansıyla yediden yetmişe tüm müzikseverleri mest eden Bülent Ortaçgil sahnede olacak. Kapanış konserini ise 25 Eylül Cumartesi günü son dönemde “Uzunlar” şarkısı ile büyük çıkış yakalayan Evdeki Saat yapacak.

Kapı açılış saati 16.00, konser başlangıç saatleri ise 21.00 olarak belirlenen, 2500 kişi kapasiteli festivale giriş ücretsiz. Alana girişler, 6 Eylül tarihinden itibaren aşı kartı veya 48 saat önce alınmış negatif PCR testi sonucuyla, o tarihten önceki günlerde ise HES kodu ile gerçekleşecek.   

Müziğe ve festival ruhuna İzmir’de +1 olmak için geç kalmayın!

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı