Akbank Sanat çocuk etkinlikleri evinizde

Akbank Sanat kültür sanat etkinliklerine “Akbank Sanat Evinizde” çatısı altında sosyal medya kanallarında devam ediyor.

  • 17 Ağustos 2021
  • Akbank Sanat çocuk etkinlikleri evinizde için yorumlar kapalı
  • 588 kez görüntülendi.
Akbank Sanat çocuk etkinlikleri evinizde

Akbank Sanat kültür sanat etkinliklerine “Akbank Sanat Evinizde” çatısı altında sosyal medya kanallarında devam ediyor. 

Çocukları sanatın büyülü dünyasıyla buluşturan Akbank Sanat, 5 farklı sanatçı özelinde gerçekleştirilecek eğlenceli ve yaratıcı atölye çalışmalarına minikleri davet ediyor.

Sanat eğitmeni Barış Karayazgan tarafından hazırlanan atölye çalışmaları Akbank Sanat Youtube kanalında yayında olacak

Ayrıca Akbank Sanat Dans Atölyesi eğitmenlerinden dansçı ve koreograf Bengi Yörük tarafından hazırlanan 4-6 Yaş Çağdaş Dans Tekniği dersleri Akbank Sanat Youtube kanalından yayınlanmaya devam ediyor. Isınma hareketlerinin ardından, farklı hareket kaliteleri ve doğaçlama kombinasyonlardan oluşan atölye çalışmalarında  çocukların ve ebeveynlerin birlikte keyifli vakit geçirmeleri amaçlanıyor.  

 

Maya Lin ve Anıtlar

Bu atölyede kamusal alanlarda yaptığı parklar, mimari projeler ve anıtlarda sanatı algılama konusunda çok özel açılımlar yaratan sanatçı Maya Lin’nin Vietnam Şehitleri Anıtı ve diğer eserleri incelenerek Maya Lin’in sanata yaklaşımı ele alınacak.

 

Tom Friedman ve Gündelik Malzemelerle Sanat

Bazen bir sanatçının dokunuşu gündelik hayatımızda fark etmediğimiz bir çok malzemeyi çok özel şekillerde algılamamıza, hayatımıza çok farklı şekillerde değer katmasına olanak tanıyabilir. Tom Friedman da, işçilik ile fikirleri çok farklı şekillerde harmanlayarak karşımıza çok özel tecrübeler yaşayabileceğimiz heykeller çıkarıyor ve bazı hiç düşünmediğimiz konuları bizlere sanat vasıtası ile düşündürüyor, sorgulatıyor.  

 

Jenny Holzer ve Kelimelerle Sanat

Jenny Holzer’in konu olduğu bu atölyede toplumdaki kalıplaşmış bilgileri dil ve kelimler kullanılarak sorgulayıcı eserler gerçekleştiriliyor. 

 

Wolfgang Laib ve Doğal Malzemeler

Almanya doğumlu bir doktor olan Wolfgang Laib eserlerinde felsefeyi, sanatı ve hayatı çok özel şekillerde birleştirerek karşımıza çıkıyor. Bu atölyede hayatın ve sanatçının hayatının farklı alanlarından beslenerek kalıcı ve kalıcı olmayan doğal malzemelerle eserler üretiliyor.

 

Ron Mueck ve Gerçekçi Heykeller

Bu atölyede gerçekleri sorgulatan detayları ve baş döndürücü boyutları ile çok özel eserler yaratarak onlara çok farklı bir hayat veren Avustralya’lı sanatçı Ron Mueck’in eserleri ele alınıyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı