Beylikdüzü Belediyesi Derin Yoksullukla Mücadeleyi Sürdürüyor

Kent yoksulluğuyla mücadelede örnek çalışmalara imza atan Beylikdüzü Belediyesi, sosyal yardımlarla ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.

  • 09 Aralık 2022
  • Beylikdüzü Belediyesi Derin Yoksullukla Mücadeleyi Sürdürüyor için yorumlar kapalı
  • 149 kez görüntülendi.
Beylikdüzü Belediyesi Derin Yoksullukla Mücadeleyi Sürdürüyor

Kent yoksulluğuyla mücadelede örnek çalışmalara imza atan Beylikdüzü Belediyesi, sosyal yardımlarla ihtiyaç sahibi vatandaşların yanında olmaya devam ediyor. Yardımlaşma ve dayanışmadan aldıkları güçle hizmetlerini sürdüren Belediye, kasım ayı boyunca da on binlerce vatandaşa sıcak yemek, erzak, ev eşyası ve kıyafet desteği sağladı. 

 

Türkiye’deki ekonomik krizin gün geçtikçe artan etkilerine karşı örnek hizmetlere imza atan Beylikdüzü Belediyesi, sosyal yardımlarını sürdürüyor. Belediye, sosyal incelemeler sonucu tespit edilen ihtiyaç sahibi vatandaşlara Beylikdüzü Mutfak, Gıda Bankası, Yaşam Bahçesi ve Dost Eller Mağazası üzerinden yardımlarını devam ettiriyor. 2022 yılı kasım ayı içerisinde Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından; Beylikdüzü Mutfak’tan 43 bin 440 porsiyon sıcak yemek, Gıda Bankası’ndan 4 bin 370 kişiye erzak yardımı, 3 bin 20 porsiyon taziye yemeği, Dost Eller Mağazası’ndan ise 979 adet eşya yardımı yapıldı. Kent tarımını desteklemek ve ihtiyaç sahibi ailelerin sağlıklı gıdaya erişimini sağlamak amacıyla hayata geçirilen Yaşam Bahçesi’nden ise faaliyete geçtiği günden bu yana 160 ton mahsul 40 bin ihtiyaç sahibi hanenin sofrasına ulaştırıldı. Bir diğer örnek uygulama olan Beslenme Saati ile de ihtiyaç sahibi bin 241 çocuğun okul günlerinde beslenme çantaları Beylikdüzü Mutfak’ta hazırlanıyor.

 

Çalık: Kriz döneminin etkilerini azaltmak için canla başla çalışıyoruz

Ekonomik krizin yıkıcı etkilerini önlemek için sosyal yardım projelerini önceleyen bir anlayışla hareket ettiklerini belirten Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Son birkaç yıldır, tüm dünyada yaşanan ve ülkemizde daha şiddetli biçimde hissedilen krizler toplumumuzu derinden etkiliyor. Aynı anda baş gösteren enerji krizi, gıda krizi, barınma krizi, yüksek enflasyon gibi sorunlarla karşı karşıyayız. Yoksullar daha derin bir yoksulluğa itilirken, orta sınıfın da alım gücünün hızla eridiğini görüyoruz. Toplumumuzun neredeyse 3’te 1’i ise sosyal yardımlarla ayakta. Biz de Beylikdüzü Belediyesi olarak bu kriz döneminin etkilerini azaltmak için canla başla çalışmaya devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı