Bolu’da Sarıgül Rüzgarı Esti

Türkiye Değişim Partisi bir ilki gerçekleştirerek, Türkiye’de ilk kez genel başkanı seçmek için üyelerine oy kullandırdı.

  • 22 Eylül 2021
  • Bolu’da Sarıgül Rüzgarı Esti için yorumlar kapalı
  • 499 kez görüntülendi.
Bolu’da Sarıgül Rüzgarı Esti
Türkiye Değişim Partisi bir ilki gerçekleştirerek, Türkiye’de ilk kez genel başkanı seçmek için üyelerine oy kullandırdı. Bu kapsamda mevcut genel başkan Mustafa Sarıgül, oyunu Bolu’da kullandı. 
 
Hafta sonu gerçekleştirilen seçim ve genel başkan Mustafa Sarıgül’ün ziyaretini değerlendiren il başkanı Mithat Eser, katılım gösteren tüm üyelere teşekkürlerini iletti. Eser, “Bugün şehrimize gelerek bizleri onurlandıran Sayın Genel Başkanımız Mustafa Sarıgül'e diğer illerden destek olmak için gelen il başkanlarımıza çok teşekkür ederim. Bizler parti olarak bir ilki gerçekleştirdik ve genel başkanımızı üyelerimize seçtirme kararı aldık. Türkiye Değişim Partisi gerek tüzüğü gerekse parti içi demokrasi ile Türkiye’de ilklere imza atacak demiştik. Yaptığımız seçimle de bunu halkımıza gösterdik. Partimizdeki en yüksek rütbe, parti üyeliğidir. Parti yöneticilerini, milletvekili adaylarını, belediye başkan adaylarını ve Genel Başkanı delegeler değil, partiye kayıtlı üyeler seçer. Parti üyelerinden en çok oy alan, Kurultay'da Genel Başkanlığa aday olacak. Hafta sonu yapacağımız seçimle de genel başkanımızı seçmiş olacağız. Hayırlara vesile olmasını temenni ediyor ve tüm üyelerimize tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı