Büyük hesap adamı Yüce; esnaflarımız adına soruyoruz

Unkapanı Meydanı’nda esnafın sorunlarına dair yaptığı açıklamalara Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce Belediye Meclisi’nden yanıt vermesine Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş sessiz kalmadı.

  • 14 Eylül 2021
  • Büyük hesap adamı Yüce; esnaflarımız adına soruyoruz için yorumlar kapalı
  • 763 kez görüntülendi.
Büyük hesap adamı Yüce; esnaflarımız adına soruyoruz
Unkapanı Meydanı’nda esnafın sorunlarına dair yaptığı açıklamalara Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce Belediye Meclisi’nden yanıt vermesine Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş sessiz kalmadı. Başkan Yüce’nin, ‘Benim paranın hesabını sen mi yapıyorsun’ sözlerine yanıt veren Başkan Keleş, “Senin paranı sormadım, kamu kaynaklarını, kamu parasını yani halkımızın parasını sordum. Senin paranın hesabını zaten sen yapıyorsundur” dedi.
 
Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan ancak bir yılı aşan süredir tamamlanamayan ve bölge esnafı ve halkın tepkilerine neden olan “Unkapanı Çevre Düzenlemesi ve Yeraltı Şadırvanı Yapım İşi” projesi inşaat alanında incelemelerde bulunmuştu. 
 
Başkan Ecevit Keleş’in yapmış olduğu kamuoyunda kabul gören açıklamalarına sert bir üslupla Belediye Meclis Toplantısında yanıt veren Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem Yüce, “Ben yaptım oldu yok artık. Ben dedim oldu yok artık. Herkes dediğinin hesabını verecek. Benim paranın hesabını sen mi yapıyorsun” ifadelerini kullandı. 
 
YURTTAŞLARIMIZ ADINA TAKİPÇİ OLACAĞIZ
 
Cumhuriyet Halk Partisi Sakarya İl Başkanı Ecevit Keleş, Yüce’nin açıklamasının ardından sessiz kalmadı. Başkan Keleş, “Kamu adına hizmet veriyoruz, yurttaş size Belediye Başkanlığı görevi, bize de muhalefet görevi verdi. Görevimi yurttaşlarımız adına yapıyoruz ve takipçi olmaya devam edeceğiz. Bu öfke niye, suçluluk ve beceriksizlik psikolojisi ile saldırgan bir dil kullanılıyor” dedi.
 
O PARA SENİN DEĞİL, MİLLETİN PARASI, SENDE EMENATÇİSİN
 
Yüce’nin ‘Benim paranın hesabını sen mi yapıyorsun’ sözlerini de eleştiren Başkan Keleş, “Senin paranı sormadım, kamu kaynaklarını, kamu parasını sordum. Senin paranın hesabını sen yaparsın. Öfkeyi bırak, soruya cevap ver. Unkapanı Meydanı Projesi ilan edilen tarih geçmiş olmasına rağmen niçin bitirilemedi. İptal edildiği söylenen ihale yeniden yapıldı. Burada kamu zararı ortaya çıkmıyor mu?” şeklinde konuştu.  
 
ESNAFLARIMIZIN MAĞDURİYETİ NE ZAMAN GİDERİLECEK
 
Tarihi Unkapanı Esnafının zor günler geçirdiğinin altını çizen Başkan Keleş, sözlerini şu şekilde sürdürdü;  “Tarihi Unkapanı Esnafları adına soruyorum; Bölge esnafı zor günler geçiriyor. Hayatı alt üst eden pandemi esnaflarımızı olumsuz etkilemişken, meydan da bitirilemeyen inşaat çalışmaları da bölge esnafını daha zor durumda bırakmaktadır. Hesap bilmediğin ortadayken suçluluk ve beceriksizliğini kapatmak için saldırgan bir dil kullanıyorsun. Tekrar soruyorum Unkapanı Esnafının mağduriyeti ne zaman giderilecek. BÜYÜK HESAP ADAMI YÜCE, yalnızca soruya cevap verin. Unkapanı Esnafı sizden cevap bekliyor, hamaset değil.” 
 
YURTTAŞLARIMIZ ADINA KONUNUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ
 
Başkan Keleş, Yüce’nin ‘Herkes dediğinin hesabını verecek’ sözlerine de değinerek “Burada özgür basını mı yoksa CHP İl başkanını mı tehdit ediyorsunuz. Kendisi ‘Ben yaptım oldu yok artık’ diyor. Evet burada çok doğru bir söz söylenmiş. Bugüne kadar ben yaptım oldu mantığıyla şehri yönetmeye çalışan başkan artık yurttaşlarımıza hesap verecektir. Verdiği sözleri vakti saati geldiğinde tamamlamak zorundadır. Aksi halde yurttaşlarımız adına bizler konuların takipçisi olacağız” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı