Canon, küresel değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesi pazarında 20 yıldır bir numara!

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, dijital SLR ve aynasız fotoğraf makineleri ile 2003 ve 2022 tarihleri arasında kesintisiz bir şekilde tam 20 yıldır1 küresel pazar payında 1 numara olmayı sürdürüyor.

  • 03 Nisan 2023
  • Canon, küresel değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesi pazarında 20 yıldır bir numara! için yorumlar kapalı
  • 220 kez görüntülendi.
Canon, küresel değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesi pazarında 20 yıldır bir numara!

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, dijital SLR ve aynasız fotoğraf makineleri ile 2003 ve 2022 tarihleri arasında kesintisiz bir şekilde tam 20 yıldır1 küresel pazar payında 1 numara olmayı sürdürüyor. 

 

Görüntüleme teknolojileri lideri Canon, EOS serisi dijital değiştirilebilir lensli fotoğraf makinelerinde ön plana çıkan temel görüntüleme sistemi bileşenlerini geliştirmeye devam ediyor. CMOS görüntü sensörleri, görüntü işlemcileri ve değiştirilebilir lensler, “Hız, Konfor ve Yüksek Görüntü Kalitesi” ana konsepti altında gelişip kullanıcılara daha iyi bir deneyim yaşatıyor. 

Canon, profesyonellerin tam güvenini kazanan yüksek performanslı amiral ürün modellerinden kullanıcıların kolay şekilde yüksek görüntü kalitesinde çekim yapmasına olanak tanıyan giriş seviyesi modellerine kadar geniş bir ürün yelpazesiyle kullanıcılarına üstün teknolojiyi sunuyor. Bununla birlikte ürünlerin tamamlayıcılarından olan lensler konusunda da RF ve EF serisi ürünleriyle yaratıcılığınızı ortaya çıkarmayı mümkün kılıyor. 

Dijital SLR fotoğraf makineleri henüz çok yeniyken Canon, 2003 yılında EOS 300D modelini piyasaya sunarak sektörde çığır açmayı başarıyor. Rekabetçi fiyatıyla ve kompakt, hafif tasarımıyla ezberleri bozan bu fotoğraf makinesi, dijital SLR pazarında büyümenin öncüsü oluyor; küresel pazarda en büyük payı elde ediyor ve dijital SLR fotoğraf makineleri çağını müjdeliyor. 

O günden bu yana Canon, profesyonel model EOS-1D serisi ve dijital SLR video kaydına olanak sağlayan EOS 5D serisi gibi sektörde ezberleri bozan ürünler çıkarmayı sürdürüyor. EOS R Sistemi, Canon’un görsel ifadenin sınırlarını daha da genişletme arzusu ile 2018 yılında ortaya çıkıyor. Gelişmelere hız kesmeden devam eden Canon, 2020 yılında ise 8K video özelliğine sahip ilk fotoğraf makinesi olan EOR R5’i kullanıcılarıyla buluşturuyor. İlklere imza atmayı devam ederek 2021 yılının sonlarına doğru ise hızlı hareket eden konular için takip ve sürekli çekim performansı sunan EOS R3’ü ve sanal gerçeklik videoları kaydetmek üzere EOS VR Sistemini kullanıma sunuyor.

2022 yılında bu yolculuk EOS R Serisindeki ilk APS-C boyutlu modeller olan EOS R7 ve EOS R10 ile devam ediyor. Bu ürünlerin yanı sıra altı yeni RF lensi ile geliştirilmiş AF işlevi ve üstün video özellikleri sunan EOS R6 Mark II tam kare fotoğraf makinesini de kullanıcıları ile buluşturan Canon ürün yelpazesini genişletiyor. Tüm bu gelişmeler ve imza atılan yeniliklerin sonucu olarak da 20 yıldır aralıksız olarak küresel pazarda bir numaralı paya sahip. 

Canon Eurasia Ülke Direktörü Alexandre Emeryk: “Değiştirilebilir lensli dijital fotoğraf makinesi pazarında 20 yıldır aralıksız bir numaralı pazar payına sahip olmamızda yalnızca teknolojiyi ve sektörün gittiği yönü sıkı bir şekilde takip etmemiz değil, aynı zamanda kullanıcı ihtiyaçlarını gözeterek, genele fayda sağlayacak doğrultuda iş akışımızı ve ürün portföyümüzü geliştirmeye devam etmemiz büyük rol oynuyor. Bunun yanında her yıl global ciromuzun %8’ini AR-GE’ye ayırmamız, bugün ve yarının ihtiyaçlarına uygun ürün geliştirmeye yönelik taahhütümüzü destekliyor.” sözleriyle konuyla ilgili görüşlerini dile getirdi. 

Canon, EOS serisi fotoğraf makinelerini ve lenslerini daha da güçlendirip ürün yelpazesini genişleterek görüntü ve video çekimi için yeni yollar açmaya ve patentli görüntüleme teknolojilerini geliştirmeye devam edeceğini de ayrıca belirtiyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı