CHP’li Hacısalihoğlu Covid-19 vakalarındaki artışı değerlendirdi

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Trabzon'daki koronavirüs vaka artışlarına ilişkin konuştu.

  • 17 Eylül 2021
  • CHP’li Hacısalihoğlu Covid-19 vakalarındaki artışı değerlendirdi için yorumlar kapalı
  • 366 kez görüntülendi.
CHP’li Hacısalihoğlu Covid-19 vakalarındaki artışı değerlendirdi

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu, Trabzon'daki koronavirüs vaka artışlarına ilişkin konuştu. 

 

Trabzon İl Sağlık Müdürü Dr. Hakan Usta, kentteki vaka sayılarının 500’den aşağıya düşmediğini belirterek, “Aşı, maske, mesafe kuralları doğru uygulanırsa ancak bu illetten kurtulabiliriz” dedi. Usta ayrıca, "Bu süreçte tabi delta varyantı ile birlikte yasaklı olunmaması nedeniyle insanların daha serbest olması işinde gücünde olması artı olarak bölgesel anlamda fındık ve çay gibi organizasyonların yapılıyor olması bunun dışında bir kısım vatandaşlarımızın da sanki pandemi bitmişçesine maske, mesafe kurallarına uymaması neticesinde şuan ki tablomuz maalesef karşımıza çıkıyor." ifadelerini kullandı.

 

CHP Trabzon İl Başkanı Ömer Hacısalihoğlu ise vaka artışlarını ve İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamayı değerlendirerek şöyle dedi:

 

" TÜM SORUMLULUĞU VE SUÇU VATANDAŞA ATMAK OLMAZ"

 

"Kentimize gözle görülür bir vaka artışı olduğunu üzülerek takip ediyoruz. Öncelikle elbette vatandaşlarımız maske, mesafe ve hijyen konusunda tam tedbir almalılar. Ancak tüm sorumluluğu ve suçu vatandaşa atmak olmaz. Yakın dönemde biliyoruz ki insan sağlığı yok sayılarak mitingler yapıldı. Bununla da kalmayarak mitinglere otobüslerle farklı şehirlerden insanlar taşındı. O yüzden bir açıklama yaparken insanların ciddiye alacağı türde ve gerçekçi açıklamalar yapmakta fayda olduğunu düşünüyorum. Bunun dışında hemşerilerimize tekrar kendi tedbirlerini alma konusunda da dikkat etmelerini rica ediyorum. Umuyoruz ki bu vaka artışları durur ve azalışa geçer. "

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı