DHL Supply Chain Türkiye’nin bünyesinde kurulan Lojistik Akademi ilk mezunlarını verdi

DHL Supply Chain Türkiye lojistik sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, geleceğin lojistik liderlerini yetiştirmek amacıyla kurduğu Lojistik Akademi’nin ilk mezunlarını verdi.

  • 14 Eylül 2021
  • DHL Supply Chain Türkiye’nin bünyesinde kurulan Lojistik Akademi ilk mezunlarını verdi için yorumlar kapalı
  • 543 kez görüntülendi.
DHL Supply Chain Türkiye’nin bünyesinde kurulan Lojistik Akademi ilk mezunlarını verdi

DHL Supply Chain Türkiye lojistik sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, geleceğin lojistik liderlerini yetiştirmek amacıyla kurduğu Lojistik Akademi’nin ilk mezunlarını verdi. Boğaziçi Üniversitesi iş birliğinde gerçekleşen Tedarik Zinciri Yönetimi programını tamamlayanlar, sektörün yeni liderleri olmaya hazır. 

 

Geleceğin lojistik liderlerini yetiştirmek için 2020 yılında kendi logosu ve markası ile Lojistik Akademi’yi kuran DHL Supply Chain Türkiye, akademi çatısı altında Boğaziçi Üniversitesi iş birliği ile Tedarik Zinciri Yönetimi programını tamamladı. 

22 öğrencinin dahil olduğu programda, Boğaziçi Üniversitesi eğitmenleriyle, lojistikte veri analitiği, optimizasyon algoritmaları ve yeni iş modelleri üzerine dersler ve projeler gerçekleştirildi. Tedarik Zinciri Yönetim programının sonunda öğrenciler karbon emisyonu, nakliye ve sektör bazlı depo içi optimizasyon ve veri analitiği modelleri geliştirdi. 

Kurum bünyesinde dijital alt yapı yatırımlarıyla lojistik süreçlerinin hız kazanmasına destek olan DSC Türkiye, sektöre yaptığı yatırımları her gün biraz daha artırıyor. Bir sektörün büyümesinde çalışanın etkisinin önemini bilen firma, bu alanda da kendi ve sektör çalışanlarına yaptıkları yatırımlara da devam ediyor. 

Türkiye ve Orta Doğu CEO’su Orkun Saruhanoğlu: “Üniversite & Sanayi İş birlikleri bir sektörün can damarını oluşturuyor.”

Lojistik Akademi’nin ilk mezunlarını vermenin heyecanını yaşadıklarını belirten Orkun Saruhanoğlu sözlerine şöyle devam etti: “Önümüzdeki 10 yılın lojistik liderlerini yetiştirmek, üniversite ve sanayi iş birliği çalışmalarını yürütmek, dijital kültür dönüşümünü yaygınlaştırmak, dünyanın en iyi operasyon kiplerini yetiştirmek ve sosyal yetenekleri geliştirmek için 2020 yılında pandemiye rağmen Lojistik Akademi’yi kurduk. Günün ihtiyacına göre çevrimiçi altyapısını hazırlayarak akademinin eğitim programını eksiksiz bir şekilde tamamladık. Gelecek dönemlerde de üniversite sanayi iş birlikleri ile programlarımız mezunlarını vermeye devam edecek. Bu vesileyle ilk 22 mezunumuzu candan tebrik ediyorum.”

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı