Diablo IV İlk 5 Günde 666 Milyon USD'den Fazla Sattı, Tüm Zamanların Blizzard Satış Rekorunu Kırdı

Diablo IV ilk haftasında “Süper Mario Kardeşler Filmi” çıkış haftasındaki gişe satış rakamlarını aştı Oyuncular, Blizzard Entertainment’ın şimdiye kadarki en hızlı satan oyununu şimdiden 276 milyon saatten fazla oynadı Önümüzdeki ay başlayacak sezonlar ve gelecek için planlanan genişletmelerle bu önemli oyun çıkışı, ilgi çekici bir canlı hizmet oyununun sadece başlangıcı Blizzard tarihindeki en çok satan açılış haftasını yaşayan] Diablo IV 6 Haziran’daki çıkışını izleyen ilk haftada 666 milyon USD’lik muazzam bir küresel satış oranını aştı.

  • 13 Haziran 2023
  • Diablo IV İlk 5 Günde 666 Milyon USD'den Fazla Sattı, Tüm Zamanların Blizzard Satış Rekorunu Kırdı için yorumlar kapalı
  • 159 kez görüntülendi.
Diablo IV İlk 5 Günde 666 Milyon USD'den Fazla Sattı, Tüm Zamanların Blizzard Satış Rekorunu Kırdı

Diablo IV ilk haftasında “Süper Mario Kardeşler Filmi” çıkış haftasındaki gişe satış rakamlarını aştı

Oyuncular, Blizzard Entertainment’ın şimdiye kadarki en hızlı satan oyununu şimdiden 276 milyon saatten fazla oynadı

Önümüzdeki ay başlayacak sezonlar ve gelecek için planlanan genişletmelerle bu önemli oyun çıkışı, ilgi çekici bir canlı hizmet oyununun sadece başlangıcı

Blizzard tarihindeki en çok satan açılış haftasını yaşayan] Diablo IV 6 Haziran’daki çıkışını izleyen ilk haftada 666 milyon USD’lik muazzam bir küresel satış oranını aştı. Blizzard’ın şimdiye kadarki en hızlı satan* oyununun devasa ilk hafta çıkışı, “Süper Mario Kardeşler Filmi”nin dünya çapındaki açılış haftası da dâhil olmak üzere, yılın dünya çapındaki en büyük gişe açılışını geride bıraktı.   

Diablo’nun geçtiği dünya olan Korunak’ın kahramanları şimdiden 276 milyon saatten fazla süreliğine oyunu oynadı. 

Blizzard Entertainment Başkanı Mike Ybarra, “Blizzard adına, kendilerini Diablo IV’e kaptıran dünya çapındaki milyonlarca oyuncuya teşekkür etmek istiyoruz,” dedi. “Diablo IV, Blizzard kimliğimizi temsil ediyor; türleri tanımlayan oyunlar yapmak ve desteklemek, efsanevi dünyalar inşa etmek ve ömür boyu sürecek anılara ilham vermek için birlikte çalışan inanılmaz ekip kimliğimizi. Bu sonuçtan dolayı çok şanslı hissediyoruz ve ekibimizle gurur duyuyoruz. Diablo IV, pek çok farklı türden oyuncu için tasarlandı ve onlar için gelecekte daha birçok şey var. Oyuncularımızı dinlemeye ve yaptığımız her şeyde onların beklentilerini aşmaya devam edeceğiz.”

Peki oyuncular Diablo IV’te geçirilen bunca zamanda ne yapıyor? 

• Erken Erişim’den bu yana 276 milyar iblis öldürüldü: küresel nüfusun yaklaşık 35 katı.

• Oyuncular 316 milyondan fazla kez yenildi

•Bunların 5 milyondan fazlası Butcher eli ile gerçekleşti.

• Oyuncular 166 milyondan fazla kez arkadaşlarıyla bir parti oluşturdu.

• Ölümlerin kalıcı olduğu Hardcore modunda 163 oyuncu maksimum seviyeye ulaştı.

Oyuncular Diablo oynamadıkları zamanlarda oyunu izliyorlar. Diablo IV, çıkış haftasında Twitch’te her gün 1 numarada kaldı ve Blizzard rekorlarını ilk haftasında en çok yayın yapılan ve izlenen oyunu olarak kırdı.

Kutsal Anne Lilith bu bağlılığınızdan ötürü memnun, ölümlüler.

Diablo IV şimdi oynanabilir. Oyun; Windows® PC, Xbox Series X|S, Xbox One, PlayStation®5, PlayStation®4’te platformlar arası oynanış ve ilerlemeye sahip, üstelik konsollarda iki kişilik ekran paylaşımlı mod dâhil dört kişiye varan eşli mod desteği sunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı