Help Steps’de 146 milyar adım ve 2914 kez Dünya turu atıldı

Adımları iyiliğe çeviren dijital sağlık uygulaması Help Steps’de adım atma rekoru kırıldı.

  • 11 Ağustos 2021
  • Help Steps’de 146 milyar adım ve 2914 kez Dünya turu atıldı için yorumlar kapalı
  • 474 kez görüntülendi.
Help Steps’de 146 milyar adım ve 2914 kez Dünya turu atıldı

Adımları iyiliğe çeviren dijital sağlık uygulaması Help Steps’de adım atma rekoru kırıldı. Uygulamanın kullanıcıları 2020 yılından bu yana toplam 146 milyar adım at. Bu rakamla kullanıcılar, 40.075 km olan dünyanın çevresini 2914 kez dolaşmış oldu. 

Sağduyu ve sağlık uygulaması Help Steps, diğer sağlık ve spor uygulamaları gibi gün içinde attığınız adımları sayıyor ancak onlardan farklı olarak burada attığınız adımların mali bir değeri bulunuyor. Hareketsizleşen bir toplum ve obezite gibi önemli sağlık sorunlarını da göz önüne alarak insanları daha çok yürümeye ve adım atmaya teşvik eden uygulama aynı zamanda birçok bireysel yararlanıcıya da umut ışığı oluyor. Şimdiye kadar Help Steps kullanıcıları sayesinde 14 engelli cihazı ihtiyaç sahibi bireylere ulaştı. Kulanıcılar, 2020 yılından bu yana, toplam 146 milyar adım atarak 2914 kez dünyayı dolaşmış oldu. Kullanıcılar aynı zamanda attıkları adımlarla 34 STK’ya da destekte bulundu. 

146 milyar adım sayısız iyilik”

Help Steps Kurucusu ve CEO’su,  “Uygulama kısa sürede 180 ülkeden 1.3 milyon kullanıcıya ulaştı ve kullanıcı sadakat oranları da oldukça yüksek. Help Steps sayesinde, insanların hem kendi bedenine hem kendi ruhuna hem de başka hayatlara dokunma fırsatımız oldu. Kuruluşundan bugüne atılan her adım sayısız kez iyiliğe dönüştü. Şimdiye kadar 146 milyar adımla birlikte 34 STK’ya  düzenli destek sağladık ve sağlamaya da miktarı arttırarak devam ediyoruz. Bu yıl 8; toplamda ise 14 bireysel kampanya hedefi tamamladık. Bu hedeflerde ihtiyaçlı çocuklarımıza engelli puseti ve akülü sandalye teslim ettik. 2022 için hedefimiz bu iyilik-sağlık hareketini dünya çapında sürdürülebilir kılmak var” dedi.

 

Help Steps Hakkında:

1.3 milyon kullanıcıya ulaşan ve kullanıcılarını sağlıklı yaşama yönlendirirken bu hedefi iyilik motivasyonuyla da destekleyen bir uygulama olan Help Steps, ücretsiz olarak tüm akıllı telefonlara indirilebiliyor. Help Steps sayesinde gün içinde atılan adımlar sistemdeki reklamlar, sponsorluklar ve market sayesinde mali bir değere dönüşüyor ve sistemde yer alan birçok farklı kampanya için destek sağlıyor. Help Steps uygulaması içinde şu an için 34 farklı sivil toplum kuruluşu bulunuyor. TEMA, Ahbap, SMA-Der, KAYD, Haçiko, Melekler Şehri, TEGV, TOFD, Kızılay, TEV, UCİM, UNICEF gibi tanınmış sivil toplum kuruluşlarının yanı sıra daha birçok dernek, spor kulübü ve yararlanıcıya adım aktarılabiliyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı