İzmirli Kadınların İşbirliği

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB)Yöneticileri Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya’yı ziyaret ederek, kadın projelerinde işbirliği yapmak için destek istedi.

  • 14 Aralık 2022
  • İzmirli Kadınların İşbirliği için yorumlar kapalı
  • 183 kez görüntülendi.
İzmirli Kadınların İşbirliği

İzmir Kadın Kuruluşları Birliği (İKKB)Yöneticileri Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya’yı ziyaret ederek, kadın projelerinde işbirliği yapmak için destek istedi.

 

Yerel Eşitlik Eylem planı dahil bir çok hizmetle Kadınların toplumsal hayatta güçlenmeleri için çalışan Balçova Belediyesi ile İzmir’deki bir çok kadın Sivil Toplum Örgütü’nün oluşturduğu İzmir Kadın Kuruluşları Birliği el ele vererek kadınlar için yeni projeler hazırlama kararı aldı. Başkan Fatma Çalkaya’yı ziyaret eden Birlik Üyeleri birlikte çalışmaktan ve kadınlar için yeni hizmetler üretmekten mutluluk duyacaklarını ifade etti. İşbirliği kapsamında Semtevlerinde kadınlara istihdama yönelik kurslar ile hukuk ve sağlık alanında destek verebileceklerini belirten İzmir Kadın Kuruluşları Birliği Başkanı Gülsen Çetiner “Amacımız, tüm belediyelerle dayanışma içinde kadınlarımızın sorunlarına çare olmaktır. Biz dernekler olarak ülkemizin refahı ve kalkınması için, aydınlık günler için elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Kadınlarımıza umut olmak ve cesaret vermek istiyoruz. Kadınlarımız desteklendiği ve bir araya geldiği zaman kimse onları durduramaz” dedi.

 

İKKB Başkanı Gülsen Çetiner, Yönetim Kurulu Üyeleri, Sevtap Şirin, Lütfiye Ceviz, Seçil Tercan Haksan, Sağlık Komisyonu Koordinatörü Prof. Dr.Tülay Canda, Güler Bilgen, Kalpten Kalbe Derneği Başkanı Dilek Yatlı, Kadın Dernekleri Federasyonu Ege Bölge Sorumlusu Engin Demir’in katıldığı ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Fatma Çalkaya ise ilçede cinsiyet eşitsizliğini ortadan kaldıran çalışmalara imza attıklarını, devletin yapması gereken birçok hizmeti vatandaşlara sunduklarını belirterek “Kadına yönelik şiddetin her geçen gün artıyor. Biz kadınların ekonomik ve toplumsal konularda güçlü olduklarında şiddet dahil birçok sorunun çözüleceğine inanıyoruz. Balçova Kadın Harekatının bu anlamda güçlü olduğu bir ilçe. Bu gücü büyültmek ve yaygınlaştırmak için tüm işbirliklerine açığız” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı