Kâğıdın sanatla buluşması

Ege Üniversitesi (EÜ) Emel Akın Meslek Yüksekokulu Moda Tasarım Programı öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı “Kâğıt Çalıştayı Sergisi”, 9.

  • 15 Aralık 2022
  • Kâğıdın sanatla buluşması için yorumlar kapalı
  • 265 kez görüntülendi.
Kâğıdın sanatla buluşması

Ege Üniversitesi (EÜ) Emel Akın Meslek Yüksekokulu Moda Tasarım Programı öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı “Kâğıt Çalıştayı Sergisi”, 9.Uluslararası EgeArt Sanat Günleri kapsamında sanatseverlerle buluştu. EÜ Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Resim İş Bölümü Sergi Salonunda gerçekleşen serginin açılışına EÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Ersan, Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alper Başbay, Sergi Küratörü Öğr. Gör. Şükran Tümer, akademisyenler, eser sahibi öğrenciler ve sanatseverler katıldı. Serginin açılış konuşmasını yapan Rektör Yardımcısı Mehmet Ersan, EgeArt Sanat Günleri aracılığı ile Ege Üniversitesinin sanatla ilgili birikiminin İzmirliler ve sanatseverlerle buluştuğunu dile getirdi. Prof. Dr. Ersan, serginin açılışına emek veren çalışanlara ve eserleriyle katkı sunan öğrencilere teşekkür etti.

Sergi Küratörü Öğr. Gör. Şükran Tümer, “Meslek Yüksekokulumuz öğrencileri ile proje sergimizde, Yunanca değişim, başkalaşım olarak açıklanan metamorfoz kavramından ve çevreye duyarlılık konusundan yola çıkarak,  kağıt ile dokunabildiğimiz kadar varız dediğimiz hikayesi olan eserler ürettik.  Her şey bir dönüşümden ibaret, dolayısıyla burada da kâğıdı yakarak yeniden doğaya kazanımını ve kâğıdın bağımsız olmasıyla ilgili böyle bir mizanseni canlandırmaya çalıştık” dedi.

Sergide ayrıca Türkiye’de Moda Tasarım bölümünü okuyan ilk down sendromlu öğrenci Selin Durgut’un “Cupcake Aşkına” adlı eseri yer aldı.  Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ersan, Durgut’a katkılarından dolayı Teşekkür Belgesi” verdi.

Sergide Emel Akın MYO  ikinci sınıf öğrencilerinden; Çağla Demir, Ecem Güler, Derya Deniz, Esma Güngör, Zehra Vural, Asena Salıcıöz, İlak Hida Dumlupınar, Tuğba Nur Eryiğit, Umay Erzak, Feyza Şule Güzelsoy, Mizgin Bul, Rabia Avcı, Ferhat Bahadır, Selin Yaylak, Fatma Nur Yiğit, Naime Merve Er ve birinci.sınıf öğrencilerinden; Beyza Nur Akça, Burak Maltaş, Özlem Yaşmin, Şükran Erkal, Zeynep Deniz Yıldırım, Zeynep İpek’in eserleri yer alıyor. 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı