Kocaeli'de Karate coşkusu yaşandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen İller Arası Karate Ligi’nin üçüncü ayağı da sona erdi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye Karate Federasyonu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen İller Arası Karate Ligi’nin üçüncü ayağına 14 ilden 82 kulüp 428 Kadın ile 394 Erkek olmak üzere 822 sporcu minikler, yıldızlar, ümitler ve gençler olmak üzere 4 yaş gurubunda kumite dalında 59 kategoride madalya almak için kıyasıya mücadele ettiler.

  • 18 Aralık 2022
  • Kocaeli'de Karate coşkusu yaşandı için yorumlar kapalı
  • 252 kez görüntülendi.
Kocaeli'de Karate coşkusu yaşandı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen İller Arası Karate Ligi’nin üçüncü ayağı da sona erdi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde Türkiye Karate Federasyonu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen İller Arası Karate Ligi’nin üçüncü ayağına 14 ilden 82 kulüp 428 Kadın ile 394 Erkek olmak üzere 822 sporcu minikler, yıldızlar, ümitler ve gençler olmak üzere 4 yaş gurubunda kumite dalında 59 kategoride madalya almak için kıyasıya mücadele ettiler. Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda 8 tatemide yapılan şampiyonada Türkiye Karate Federasyonu tarafından görevlendirilen 94 hakem görev aldı.

 

2022 YILI FAALİYET PROGRAMINDA YER ALAN

Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından Şehit Polis Recep Topaloğlu Spor Salonu’nda organize edilen 2022 yılı faaliyet programında yer alan “İller Arası Karate Ligi’nin Üçüncü Ayağını” Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanı Şemsettin Yıldırım, Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıtspor Kulüp Başkanı Ali Yeşildal, Gençlik ve Spor İl Müdürü Gökhan Yavaşer, Antikkapı A.Ş. Genel Müdürü İslam Yücel kulüp başkanları ve sporcu yakınları müsabakaları izledi.

 

BAŞKAN BÜYÜKAKIN’IN SELAMLARINI İLETTİ

Böylesi güzel ve anlamlı bir şampiyonada buluşmuş olmaktan dolayı duyduğu mutluluğu dile getiren ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın selamlarını ileterek konuşmasına başlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Yaşar Çakmak, emeğin olduğu bu yerde güzellik ve başarının kendiliğinden geldiğini vurguladı. Başkan Vekili Çakmak “Spor Kenti Kocaeli ulusal ve uluslararası organizasyonlara ev sahipliğimizi en iyi şekilde yapıyor” dedi.

 

GENÇLİĞE HİTAP EDEN ÇALIŞMALARA İMZA ATTIYORUZ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim, spor ve sosyal yaşam gibi her alanda gençliğe hitap eden büyük çalışmalara imza attığını belirten Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Kocaeli’nin ayrıca gençleriyle birlikte büyüyen, gelişen ve güçlenen bir şehir olarak öne çıktığını kaydetti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve diğer ilçe belediyeleriyle el ele vererek gençlik için tüm imkanların seferber edildiğine vurgu yapan Çakmak, “Her alanda olduğu gibi şampiyonada gençlerimizin yakaladığı başarılar bizleri gururlandırıyor. Bizler Başkanımız Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın liderliğinde gençlerimize her imkanı sunmak ve özellikle sporla buluşturmak için gayretle çalışıyoruz. Şampiyonaya katılan tüm sporcularımızı kutluyorum” ifadesini kullandı.

 

SPORCULARA MADALYALARI VERİLDİ

Turnuva sonunda dereceye giren sporculara madalyaları protokol tarafından verildi. Müsabakalarda genel klasmanda derece alan sporcular salondan mutlu ayrıldı. 4 ayak üzerinden gerçekleşecek olan İller Arası Karate Ligi, 21 Ocak 2023 tarihinde yapılacak final maçları ile sona erecek. Kocaeli’deki üçüncü ayak müsabakalarında dereceye giren sporcuların kulüpleri ve isimleri ekteki PDF listesinde bulunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı