L’Oréal Türkiye’den Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) İş Birliğiyle Meslek Liselerinde Eğitim Gören Geleceğin Kuaförlerine 90 Bin Ürünle Tam Dedtek

L’Oréal Türkiye “Gelecek İçin L’Oréal” sürdürülebilirlik programı kapsamında etki alanını genişletmeye devam ediyor.

  • 13 Aralık 2022
  • L’Oréal Türkiye’den Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) İş Birliğiyle Meslek Liselerinde Eğitim Gören Geleceğin Kuaförlerine 90 Bin Ürünle Tam Dedtek için yorumlar kapalı
  • 223 kez görüntülendi.
L’Oréal Türkiye’den Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) İş Birliğiyle Meslek Liselerinde Eğitim Gören Geleceğin Kuaförlerine 90 Bin Ürünle Tam Dedtek

L’Oréal Türkiye “Gelecek İçin L’Oréal” sürdürülebilirlik programı kapsamında etki alanını genişletmeye devam ediyor. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle harekete geçen L’Oréal Türkiye, ülkemizin farklı illerinde yer alan 23 meslek lisesine, kuaför salonlarında teknik ve profesyonel kullanıma yönelik 90.000 ürün bağışladı.

 

L’Oréal Türkiye; dünyanın sınırlı kaynaklarına saygılı, toplumların içinde bulunduğu koşullara duyarlı, yeni nesil bir değişim modeli yaratmayı amaçlayan sürdürülebilirlik programı “Gelecek için L’Oréal” (L’Oréal For the Future) kapsamında hayata geçirilen toplumsal projelerine bir yenisi daha ekledi. L’Oréal Türkiye’nin eğitim alanındaki bu destek projesi, Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) iş birliğiyle hayata geçirildi.

 

L’Oréal Türkiye “daha iyi bir gelecek” için eğitim ve gelişimin desteklenmesi, kadınların güçlendirilmesi ve toplumdaki dezavantajlı kişilere yeni imkanlar yaratılması başta olmak üzere pek çok farklı alanda ülkemizin dinamiklerine ve ihtiyaçlarına cevap veren sürdürülebilirlik projeleri hayata geçiriyor ve sürdürülebilirlik açısından ülkemize çok anlamlı somut katkılar sağlıyor. L’Oréal Türkiye’nin 90.000 teknik ürünün kapsayan ve Türkiye’nin farklı illerinde 23 meslek lisesine ulaşan bu kapsamlı destek projesi, geleceğin kuaförlerine ve kuaförlük sektörüne eğitim alanında sağlanan katkının en güzel örneklerinden biri olarak öne çıkıyor. 

 

L’ORÉAL TÜRKİYE VE TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI’NDAN

MESLEK LİSELERİNDE EĞİTİME ANLAMLI KATKI

 

L’Oréal Türkiye’nin bu kapsamlı bağış projesiyle İstanbul’da 18, Bursa ve Ankara’da 2’şer ve Bartın’da 1 olacak şekilde toplam 23 meslek lisesine L’Oréal Profesyonel Divizyonu markalarından oluşan ürünler teslim edildi. Bağış kapsamına saç boyası, oksidan, şampuan, maske, el dezenfektanı vb. gibi teknik ve profesyonel kullanıma yönelik ürünlerin yanı sıra çeşitli bakım ürünleri de dahil edildi. Tüm bu ürünler; meslek liselerinde “Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri” alanı altında yer alan dallarda öğrenim gören öğrenciler ve onların eğitmenleri tarafından eğitim amaçlı kullanılacak. 

 

TOG işbirliğiyle hayata geçirilen proje hakkında bilgi veren L'Oréal Türkiye Profesyonel Ürünler Divizyonu Genel Müdürü Volkan Yıldız konu hakkında şunları söyledi: “L’Oréal Grup’ta varoluş amacımız olarak ifade ettiğimiz “Dünyayı Harekete Geçiren Güzelliği Yaratmak” vizyonumuzu ve “Gelecek İçin L’Oréal” sürdürülebilirlik programımızla ortaya koyduğumuz değerleri Türkiye’de de en iyi şekilde hayata geçiriyoruz. Eğitim ve gelişim anlamında sağladığımız bu destek de bunun en güzel örneklerinden biri oldu. Ülkemizde bugün meslek liselerimizde saç bakımı, cilt bakımı, makyaj ve vücut bakımı dallarında kapsamlı eğitimler veriliyor. Meslek liselerimizde yetişen genç arkadaşlarımız, sektörün ihtiyacını karşılamak üzere istihdam ediliyor ve hizmet sektöründe kendilerine yer buluyor. Bu bağlamda hayata geçirdiğimiz bu bağışla geleceğin kuaförlerinin eğitimini desteklerken aynı zamanda kuaförlük mesleğinin geleceğine uzanan anlamlı bir adım daha atmış olduğumuza inanıyorum. Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın çok değerli iş birliği ile gerçekleştirdiğimiz bu destek, binlerce öğrencimizin eğitimine katkı sağlayacak. Emeği geçen tüm herkese teşekkür ediyorum. Bu projede bizleri en çok mutlu eden ve gururlandıran, bu meslek liselerindeki öğrenci ve eğitmenlerimizden aldığımız içten teşekkürler oldu. Bu vesileyle Türkiye’de önümüzdeki dönemde eğitim başta olmak üzere farklı alanlarda da destek projelerimize devam edeceğimizin altını çizmek isterim”

 

Toplum Gönüllüleri Vakfı Genel Müdürü Ayşe Kırımlı iş birliği hakkında şunları söyledi: “20 yıldır ‘Gençlerin öncülüğünde, yetişkinlerin rehberliğinde’ prensibiyle hareket ederek gençlerin eğitim ve gelecek hayallerini destekliyoruz. Gençlerin dünyayı değiştirecek potansiyele ve enerjiye sahip olduklarına yürekten inanıyoruz. Bu sebeple gençlerin potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri için güçlendirilmesinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bu proje kapsamında Türkiye’de 23 meslek lisesine 90 bin teknik ürün bağışı gerçekleştirerek binlerce öğrenci ve eğitmenlerine ulaştık. Toplumsal faydaya, eğitime ve gelişime verilen önemi ortaya koyan bu destek projesinde L’Oréal Türkiye ile iş birliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.”

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı