Maganda Kurşunu ile Yürüyemez Hale Geldi!

6 yıl önce mekânda kavgayı ayırmaya çalışırken vurularak omuriliği zarar gören Emrah Topçuoğlu, ağrıları nedeni ile problemler yaşıyordu.

  • 07 Ekim 2021
  • Maganda Kurşunu ile Yürüyemez Hale Geldi! için yorumlar kapalı
  • 370 kez görüntülendi.
Maganda Kurşunu ile Yürüyemez Hale Geldi!

6 yıl önce mekânda kavgayı ayırmaya çalışırken vurularak omuriliği zarar gören Emrah Topçuoğlu, ağrıları nedeni ile problemler yaşıyordu. İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Atilla Yılmaz hastasına taktığı omurilik pili ile vücudundaki ağrıları azaltarak normal hayata dönmesini sağladı.
 

6 yıl önce T12 bölgesinden kavgayı ayırmaya çalışırken vurulan 39 yaşındaki Emrah Topçuoğlu, yaralanma nedeni ile ağrılar yaşıyor, günlük ihtiyaçlarını karşılayamıyor, uyku problemleri yaşıyordu. Günlük yaşamsal faaliyetlerini yerine getiremeyen Topçuoğlu, tedavi için araştırmalara başlamış; sonunda Dr. Atilla Yılmaz’ı bulmuştu. Atilla Bey’in omurilik pili ile ağrı tedavisi uyguladığını öğrenen Topçuoğlu, ilk fırsatta İstanbul Okan Üniversitesi Hastanesi’ne geldi. Muayene sonrası işleme uygun görülen hasta ameliyata alındı.

“İnancımı Yitirmedim Yürüyeceğim”

Yılmaz’ın yaptığı işlem sonrası, şikâyetleri dinen ve ağrıları duran Topçuoğlu, artık yemek yiyebiliyor ve uyku sorunları yaşamıyor. Ameliyat sonrası çok mutlu olduğunu ve memnuniyetini dile getiren Emrah Topçuoğlu, “2016 yılında maganda kurşunu ile engelli oldum. T12 bölgemden vuruldum. Çok şiddetli ağrılarım vardı. Araştırmalarım sonucunda Dr. Atilla Bey’e geldim. Bu cihazı taktırmadan önce çok fazla ağrım oluyordu. Hayat kalitem etkileniyordu. Yeme, içme ve uyku problemleri yaşıyordum. İşlem yapıldıktan sonra ağrılarımın azaldı. Bu mutluluk benim için paha biçilemez. Ard arda oluşan ağrılarım artık yok denecek kadar azalmıştı. Tedavinin ileri evrelerinde kaslarımda his oluşmaya başladı. Daha sonra Fizik Tedavi ile denge problemlerimi düzelttik. Yürümek istiyorum ve inancımı kaybetmiyorum. Hayata tekrardan döndüm. Şikâyeti olan kişilere bu tedaviyi öneririm. Atilla Hoca’ya her şey için çok teşekkür ediyorum” açıklamasında bulundu.

Nöromodülasyon ile Ağrılar Azalabiliyor

Hastanın tedavi sürecini değerlendiren Yılmaz; “2016 yılında ateşli silah yaralanması sonrası omuriliğinde hasar gelişen hastamız Nöromodülasyon ünitemize başvurduğunda çok sayıda ağrı kesici ilaç kullanmasına rağmen ağrılarının dayanma sınırının çok çok üzerinde olduğunu, geceleri ağrılardan hiçbir şekilde uyuyamadığını ve bu sebeple kırmızı reçeteli dahi ilaçlar kullandığını beyan etmişti. Fizik Tedavi, Beyin ve Sinir Cerrahisi ve Psikiyatri uzmanları ile oluşturduğumuz bir konsey sonrası hastamızın kullanılabilecek tüm ağrı kesicileri kullanmasına rağmen fayda görmediğine kanaat getirmemiz üzerine halk arasında omurilik pili olarak bilinen spinal kord stimülasyonu test uygulamasını gerçekleştirmeye karar verdik. Hastamızın 2 haftalık test dönemi sonrasında ağrılarında 80’den fazla azalma olduğunu beyan etmesi üzerine kalıcı pil aşamasına geçmeye karar verdik. Hastamızda yaklaşık 2 yıldır omurilik pili mevcut ve tüm kırmızı reçeteli ilaçlarını kullanmayı bıraktı. Kendi deyimiyle geceleri de mışıl mışıl uyuyor. Bize düşen de hastamızın bu mutluluğuna ortak olmaktır” dedi.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı