Teknoloji ve Haber Sitesi

MG International, esans üretiminde inovatif yatırımla 5 kat büyüme sağladı

Uluslararası esans üreticisi MG International Fragrance Company, 2015 yılında dünyanın tek bir çatı altındaki en yüksek üretim kapasitesine sahip ilk entegre esans tesisini kurarak üretimdeki avantajlarını en üst seviyeye çıkardı.

  • 14 Eylül 2021
  • MG International, esans üretiminde inovatif yatırımla 5 kat büyüme sağladı için yorumlar kapalı
  • 318 kez görüntülendi.
MG International, esans üretiminde inovatif yatırımla 5 kat büyüme sağladı

Uluslararası esans üreticisi MG International Fragrance Company, 2015 yılında dünyanın tek bir çatı altındaki en yüksek üretim kapasitesine sahip ilk entegre esans tesisini kurarak üretimdeki avantajlarını en üst seviyeye çıkardı. Son teknoloji üretim hatlarından oluşan Gebze Tesislerinde 2015 yılından bu yana aynı iş gücü ile 5 kat büyüme başarısını gösterdi. Fabrika Müdürü Cevat Eracar, “İnovatif yatırımımız sayesinde termin tarihlerimizde de ciddi iyileştirmeler aldık” dedi.

 

 

Uluslararası esans üreticisi MG International Fragrance Company, dünyanın tek bir çatı altındaki en yüksek üretim kapasitesine sahip ilk entegre esans tesisini 2015 yılında kurarak tam otomasyon üretime geçmişti. Son teknoloji üretim hatlarına yaptığı yatırımlarla şirket 5 kat büyüme başarısını gösterdi.  

55 ülke ve yurt içinde yaklaşık 4.000 global üreticiye esans kompozisyonu ve hammaddesi tedarik eden MG International Fragrance Company, esans sektöründe artış gösteren talep doğrultusunda 2011 yılında tam otomasyon üretime geçmiş, 2015 yılında ise Gebze Organize Sanayi Bölgesi’nde 65 milyon dolarlık yatırımla bugün halen üretime devam ettiği tesislerini kurmuştu. Robotik sistem 28 km’lik boru hatlı entegre tesislerinde, 4 bin 500’den fazla hammadde kullanımıyla 200 binin üzerinde esans formülü ve 280 farklı hammaddenin üretimini aynı anda sekiz farklı hatta gerçekleştiriyor. Esans kompozisyonları ve hammaddeleri; kozmetik, kişisel bakım, hijyen, ev temizlik ve kağıt ürünleri grubunda üretici olarak faaliyet gösteren markaların ürünlerini kokulandırmak için kullanılıyor. 

300’ü aşkın personelin çalıştığı Gebze Tesislerinde; çevreye duyarlı üretim, “önce çalışan ve müşteri” odaklı yaklaşım ve verimli yüksek teknoloji kullanımıyla, sağlıklı ve güvenli çalışma ortam koşulları titizlikle yürütülüyor. 

 

YENİ YATIRIM PLANLAMALARI BAŞLADI

Son teknolojik üretim altyapısıyla kapasitelerini yükseltmek ve AR-GE Merkezi’nde esans kompozisyon ve hammaddesi çeşitliliğini artırmak amacıyla Gebze Tesislerini kurduklarını anlatan MG International Fragrance Company Fabrika Müdürü Cevat Eracar, 20.000 m2’lik arazi üzerinde kurulan 46.500 m2’lik tesislerinin; 2.900 m2’lik alanı inovasyon, organik sentez ve araştırmalarına ayırdıklarını belirtti. 2017 yılında ise tesise 5.250 m2’lik kapalı alan ekleyerek üretim hattını genişlettiklerini ve bugün toplamda tesis büyüklüğünü 50 bin m2’nin üzerine çıkardıklarını söyleyen Cevat Eracar, tam otomasyon üretim ile pek çok avantaj sağladıklarını iletti. Gebze Tesislerinde üretime geçtikleri 2015 yılından bu yana inovatif üretim hattı yatırımlarıyla birlikte aynı iş gücü ile 5 kat büyüme gerçekleştirdiklerini kaydeden Eracar, “Buna paralel olarak termin tarihlerimizde de ciddi iyileştirmeler elde ettik” dedi. 

2011 yılından bu zamana kadar gerçekleştirdikleri tartım otomasyon ve dozajlama yatırımları ile üretim alanlarında otomasyon oranını artırarak modernizasyon çalışmaları yaptıklarını vurgulayan Cevat Eracar, yeni yatırım planlamalarına başladıklarını açıkladı: “Müşteri odaklı yaklaşımımızla iş ortaklarımıza en iyi hizmeti verebilmek için baştan sona tedarik zincirinde numune hazırlama, bitmiş ürün dolum ve paketleme hatlarına yönelik yeni yatırım projeleri planlamaktayız. Yatırım planlarımız doğrultusunda fizibilite çalışmalarına başladık.” 

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı