Red Bull Doodle Art Türkiye Finalisti Açıklandı

60’tan fazla ülkeden genç sanatçıların katıldığı Red Bull Doodle Art yarışmasının sonuna yaklaşılırken ülke finalistleri belli oldu.

  • 05 Nisan 2023
  • Red Bull Doodle Art Türkiye Finalisti Açıklandı için yorumlar kapalı
  • 214 kez görüntülendi.
Red Bull Doodle Art Türkiye Finalisti Açıklandı

60’tan fazla ülkeden genç sanatçıların katıldığı Red Bull Doodle Art yarışmasının sonuna yaklaşılırken ülke finalistleri belli oldu.

Türkiye’de dördüncü kez hayat bulan yarışmanın BantMag jüriliğinde seçilen 2023 Türkiye finalisti Doğan Güneş, Amsterdam’da gerçekleşecek dünya finalinde yarışmaya hak kazandı.

Yeni nesil sanatçılara yönelik küresel bir yarışma olan Red Bull Doodle Art, sanat yaratmanın özgün bir yolu olan karalamalar ile katılımcılardan bir kâğıt ve kalem eşliğinde içlerindeki çocuğu ortaya çıkarma fırsatı veriyor. Karalamaları ile öne çıkan ülke finalistleri, yarışmanın Amsterdam’da gerçekleşecek büyük final heyecanına ortak olacak. 

Türkiye finalisti Amsterdam’da yarışmaya devam edecek!

25-28 Mayıs tarihlerinde Amsterdam’da gerçekleştirilecek Red Bull Doodle Art 2023 Dünya Finali’nde ülkemizi temsil etme şansını yakalayan Doğan Güneş, çizim konusundaki becerilerini sergileyecek. 

Red Bull Doodle Art ülke finalistleri aynı zamanda Amsterdam’da gerçekleşecek olan dünya finali kapsamında yetenekli ve dünyaca tanınmış sanatçılarla buluşma ve atölyelerde deneyim paylaşma imkânı da bulacak.

Finalistlerin eserleri halkın katılımına açık bir sergi ile sanatseverlerle buluşacak. Alanında öne çıkan isimlerin de aralarında bulunduğu jüri tüm eserleri yaratıcılık, artistik beceriler ve eğlenceli içerikler çerçevesinde değerlendirilecek. Red Bull Doodle Art 2023 dünya birincisi, sanat ve inovasyonu harmanlayan 3 gün boyunca sürecek etkinliğin sonunda açıklanacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı