19. MÜSİAD EXPO İş Dünyasını Buluşturdu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı başkanlığındaki heyet, 2-5 Kasım 2022 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen 19.

  • 09 Kasım 2022
  • 19. MÜSİAD EXPO İş Dünyasını Buluşturdu için yorumlar kapalı
  • 218 kez görüntülendi.
19. MÜSİAD EXPO İş Dünyasını Buluşturdu

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) İzmir Başkanı Bilal Saygılı başkanlığındaki heyet, 2-5 Kasım 2022 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen 19. MÜSİAD EXPO Ticaret Fuarı’na katıldı.

 

Uluslararası Ticaret Fuarında 100’lerce iş insanı ile görüşmeler gerçekleştiren MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı, ilki 1993 yılında İzmir’de yapılan EXPO fuarının kendisi için ayrı bir anlamı olduğunu ifade ederek, ilk fuarda açtığı standın o günkü heyecanını hâlâ taşıdığını söyledi. Fuara İzmir’den katılan Aslan Ege, Ali Mamak, BMC, Çeksan, Doğu İklimlendirme, Ebam, GNV Lojistik, Megapol, Molümer, Ortomer, Saygılı Rulman, Simurg Gümrük Müşavirliği, Sunlife Tekstil ve Worldchem stantlarını ziyaret etti.

 

Açılışı Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş tarafından yapılan 19. MÜSİAD EXPO’nun üçüncü gününde Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan fuara teşrif ederek, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Aynı gün akşam yemeğine TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu katılarak birer konuşma yaptı. Ayrıca Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede, fuarda Başkan Bilal Saygılı’nın olduğu Saygılı Rulman standını ziyaret ederek ticari faaliyetleri hakkında bilgi aldı.

 

TÜRKİYE’NİN BÜYÜMESİ, GÜÇLENMESİ, KALKINMASI İÇİN VARIZ

Fuara ilişkin değerlendirmelerde bulunan MÜSİAD İzmir Başkanı Bilal Saygılı “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın 19. MÜSİAD EXPO Fuarı'nda ifade ettiği gibi omuz omuza, gönül gönüle vererek ülkemiz ekonomisini dünyada hak ettiği seviyeye çıkartacak mücadeleyi hep beraber hedeflerine ulaştıracak her adıma destek vereceğiz. Türkiye’nin büyümesi, güçlenmesi, kalkınması için varız.” dedi.

 

124 ÜLKEDEN BİNLERCE ZİYAETÇİ KATILDI

MÜSİAD EXPO’nun Türkiye’nin en kapsamlı karma ticaret fuarı olduğunu söyleyen Saygılı, “124 ülkeden binlerce ziyaretçi, katılımcı ve üst düzey diplomatik temsilci İstanbul'da bir araya geldi. Küresel ticarete yön veren bu büyük buluşma, 26'ncı Uluslararası İş Forumu’nda (IBF) Gıda Güvenliği ve Neslin Muhafazası Zirvesi, MÜSİAD Dünya Genel İdare Kurulu, D8 Ticari Diplomasi Zirvesi, Yabancı Misyonlar Resepsiyonu ve Uluslararası MoU Anlaşmaları İmza Töreni gibi etkinlikler ile ticari diplomasi şölenine dönüştü.

 

TÜYAP İstanbul Fuar ve Kongre Merkezinde 25 bin metrekare alanda gerçekleşen 19'uncu MÜSİAD Expo, 24 farklı sektörden sanayici, girişimci ve iş insanını buluşturdu. Fuarımız sektörel çeşitliliği, milli teknoloji projeleri ve dünyanın dört bir yanından ülke stantları ile ilgi odağı oldu. Oluşturduğu fırsatlar ile etkisi sınırları aşan MÜSİAD Expo kapsamında gerçekleştirilen B2B iş görüşmeleri ise, 60'tan fazla ülkeden ürün ve hizmet bazlı özel alım heyetlerini, doğrudan muhatapları ile bir araya getirerek, yeni iş birliklerine kapılar araladı.

 

Cemiyetimiz ve ülkemiz iş dünyasına büyük bir moral ve motivasyon kaynağı olan 19. MÜSİAD EXPO’da bize haklı sevinci ve gururunu yaşatan başta MÜSİAD Genel Başkanımız Mahmut Asmalı, IBF Yönetim Kurulu Başkanımız Erol Yarar, önceki dönem Genel Başkanlarımız, Fuar Forum Komisyon Başkanımız ve Komisyon Üyelerimiz, Genel Merkez Yönetim ve Sektör Kurulları üyelerimiz, Genç MÜSİAD Genel Başkanımız ve Yönetim Kurulu üyelerimiz olmak üzere, Genel Sekretaryamız ile tüm Genel Merkez profesyonel kadromuza , Şube Başkanlarımıza ve şube çalışanlarımıza, fuarımızda stant bazında katılımcı olan tüm üye firmalarımıza ve ziyaretçilerimize şükranlarımızı sunmayı bir borç bilirim” dedi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı