Cazın Prensesinden 30. Bağımsızlık Yılı Konseri

“Türk Dünyası Ülkeleri 30.

  • 10 Kasım 2021
  • Cazın Prensesinden 30. Bağımsızlık Yılı Konseri için yorumlar kapalı
  • 481 kez görüntülendi.
Cazın Prensesinden 30. Bağımsızlık Yılı Konseri

“Türk Dünyası Ülkeleri 30. Bağımsızlık Yılı Sanat Kutlamaları” kapsamında; Aziza Mustafa Zadeh, 9 Kasım akşamı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonu’nda unutulmaz bir geceye imza attı. Konserde Zadeh, oğlu Ramız Han ile de piyano eserleri yorumladı.

Cazın prensesi olarak anılan ve sadece müziği, piyano hâkimiyeti ile değil güçlü sesiyle de dikkat çeken Aziza Mustafa Zadeh, 9 Kasım akşamı, CRR’de konser verdi. “Türk Dünyası Ülkeleri 30. Bağımsızlık Yılı Sanat Kutlamaları” kapsamında gerçekleşen konserin biletleri günler öncesinden tükendi.

Anne – Oğul Birlikte

Aziza Mustafa Zadeh konserde; Bakü Geceleri, Oriental Ornaments, Seher in Karabağ, Quiet Aline, Netter Junger, Theater of Marionettes,New Baku, Sarı Gelin ve Uzun İnce Bir Yoldayım’ın da aralarında olduğu 13 eser icra etti. 

Zadeh, konserin bir bölümünde oğlu Ramız Han’ı da sahneye davet etti. Piyano doğaçlamaları yapan anne oğul ardından, Thelonious Monk’un Blue Monk eserini çaldı. 

Konserler 13 Kasım’a Kadar Devam Edecek

Konser müzikseverlerin yoğun alkışlarıyla son buldu. 

“Türk Dünyası Ülkeleri 30. Bağımsızlık Yılı Sanat Kutlamaları” kapsamında CRR’de gerçekleşecek konserler diğer konser ve tarihleri şu şekilde: 

Özbekistan’ı temsilen “Abbas” müzik grubu ve “Tumor Devlet Halk Dansları Topluluğu” 11 Kasım Perşembe; Kırgızistan’ı temsilen “Gülzade Rıskulova” 12 Kasım Cuma ve Kazakistan’ı temsilen folk rock grubu Ulytau 13 Kasım Cumartesi akşamı sahne alacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı