Teknoloji ve Haber Sitesi

Global sağlık şirketi Organon, Expo 2020’de kadın sağlığı alanındaki ilerleyişini hızlandırma taahhüdünde bulundu

Organon; Expo 2020’de Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Odası, ABD Pavyonu, Jhpiego ve Kanser Hastaları Dostları ile işbirliği halinde bölgede kadın sağlığını geliştirmenin önündeki engelleri ve fırsatları tartışmak için küresel uzmanlardan oluşan bir forum düzenledi.

  • 28 Ekim 2021
  • Global sağlık şirketi Organon, Expo 2020’de kadın sağlığı alanındaki ilerleyişini hızlandırma taahhüdünde bulundu için yorumlar kapalı
  • 194 kez görüntülendi.

Organon; Expo 2020’de Amerika Birleşik Devletleri Ticaret Odası, ABD Pavyonu, Jhpiego ve Kanser Hastaları Dostları ile işbirliği halinde bölgede kadın sağlığını geliştirmenin önündeki engelleri ve fırsatları tartışmak için küresel uzmanlardan oluşan bir forum düzenledi.

 

Panel tartışmasının ardından Organon’un Ticaretten Sorumlu Başkan Yardımcısı Dr. Susanne Fiedler, “Organon olaraktüm kadınların daha sağlıklı olduğu bir dünya için çalışıyoruz. Bir şirket olarak, kadınları yalnızca dinlemekle kalmayıp, mevcut ihtiyaçlarının hangilerinin çözüme kavuşturulmadığını da öğrenmemiz gerekiyor. Bu amaçla, bölge genelinde kadın sağlığı hizmetlerinin sunumunu iyileştirmek üzere etkin ve çeşitli çalışma modelleri oluşturarak özel sektör kuruluşlarından kamu kuruluşlarına, sağlık hizmeti sağlayıcılarına, hasta topluluklarına, sektörün tüm diğer paydaşlarıyla yakın işbirliğiyle çalışacağız, ” şeklinde konuştu. 

 

Kanser Hastaları Dostları Genel Müdürü Dr. Sawsan A. S. Al Madhi ise şunları söyledi: “Kanser Hastaları Dostları (FOCP) hasta merkezli bir kuruluştur. Esas olarak, mümkün olan en iyi sağlık hizmetinin sağlanması için hastaya kulak verilmesinin ve hastanın güçlendirilmesinin gerekliliğine inanıyoruz. Organon'un Orta Doğu, Kuzey Afrika ve Türkiye bölgesinde faaliyetlere başlayacak olmasını memnuniyetle karşılıyor ve kadınların karşılanmayan sağlık ihtiyaçlarının daha iyi anlaşılması ve bu konuda çözümler sunulması için yakın zamanda işbirliği yapmayı umuyoruz" dedi.

 

Dinamik bir iş modeli ve girişimci bir yaklaşım sahip olan  ve kadın sağlığı alanındaki ilerleyişi hızlandırma konusundaki kararlılığını ifade eden Organon, aynı zamanda erken evre girişim sermayesi şirketi Flat6Labs ile işbirliği halinde, Orta Doğu ve Kuzey Afrika'daki ilk bölgesel resmi işbirliği olarak Femtech Hızlandırıcı Programı'nın başlatıldığını da duyurdu.

İşbriliği kapsamında, dijital sağlık alanında kadınların sahip olduğu, amaca yönelik faaliyet gösteren start-up'lara Orta Uygun Bir Ürün (MVP) geliştirme konusunda destek verecek. Desteğe layık görülen start-up'lar, sektör uzmanlarıyla bire bir koçluk ve mentorluk, çevrimiçi eğitim ve potansiyel teknik, yatırım ve iş ortaklarıyla eşleşme imkanının sunulduğu iki aylık yoğun bir hızlandırma programına katılmaya hak kazanacak.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı