İş Bankası kuruluşu Moka'da üst düzey atama

Moka Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu’na yeni Genel Müdür ataması gerçekleştirildi.

  • 14 Haziran 2023
  • İş Bankası kuruluşu Moka'da üst düzey atama için yorumlar kapalı
  • 176 kez görüntülendi.
İş Bankası kuruluşu Moka'da üst düzey atama

Moka Ödeme ve Elektronik Para Kuruluşu’na yeni Genel Müdür ataması gerçekleştirildi. 2021 yılında Moka Yönetim Kurulu Üyesi olarak görevlendirilen 2022 Ocak ayı itibari ile Moka Genel Müdürü olarak atanan ve şimdiye kadar Moka Genel Müdürlük ve Yönetim Kurulu üyelik görevlerini birlikte başarıyla yürüten Halim Memiş Genel Müdürlük görevini, Boğaç Devrimci’ye devretti.

Boğaç Devrimci, 12 Haziran 2023 itibariyle Genel Müdür olarak görevine başladı. Ödeme ve finansal teknolojiler alanındaki fırsatların değerlendirilmesi amacıyla farklı sorumluluklar üstlenecek olan Halim Memiş ise MOKA’da yönetim kurulu üyesi olarak görevine devam edecek.

%100 hissesi 2021 yılında Türkiye İş Bankası tarafından satın alınan MOKA, teknoloji ve insan kaynağına yaptığı yatırımlarla, müşterilerine inovatif ve kişiselleştirilmiş ödeme çözümleri sunmaya yönelik çalışmalarına devam ediyor.

Boğaç Devrimci, atama kararıyla ilgili yaptığı açıklamada, “MOKA kısa bir sürede yüksek bir ivme yakalayarak sektörün lider oyunculardan biri haline geldi. Finans alanında adından söz ettiren bir teknoloji firması olan MOKA ailesine katılmaktan mutluluk duyuyorum.” dedi.

Halim Memiş de “Özellikle son iki yıldır yenilikçi ürün ve hizmetleri odağımıza alarak gerçekleştirdiğimiz atılımlarla bugün sektörün lider oyuncularından biri olduk. Tüm finansal işlemlerin basit ve şeffaf biçimde herkes tarafından gerçekleştirilebilmesini sağlamak, değer alışverişinde devrim yaratmak vizyonuyla yürüttüğümüz çalışmaları daha da ileriye götürmeyi hedefliyoruz. Bugüne kadar büyük bir heyecan ve gururla yürüttüğüm MOKA Genel Müdürlük görevini, bu rolü başarıyla gerçekleştireceğinden emin olduğum Boğaç Devrimci’ye devretmekten büyük mutluluk duyuyorum” açıklamasında bulundu. 

 

Halim Memiş Hakkında

 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği’nden mezun olan Halim Memiş, 2002’de aynı üniversitede MBA programını tamamlamıştır. Kariyerine, 2004 yılında Türkiye İş Bankası Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş Yardımcısı olarak başlayan Memiş, 2012 yılında İş Bankası Kartlı Ödeme Sistemleri Bölümü’nde Strateji ve İş Geliştirme Birimi’nde Müdür Yardımcısı olarak devam etmiştir. Bu görevinde bankanın ödeme sistemlerinin yurt dışı kurumlarına genişlemesinden sorumlu olmuştur.

2017 yılında Maximum Mobil ürününü geliştiren ekipte yer alan Halim Memiş aynı yıl İş Bankası Dijital Bankacılık Bölümü’ne Kanal Stratejisi Birim Müdürü olarak atanmıştır. 2021 yılında MOKA’ya Yönetim Kurulu üyesi olarak katılan Memiş, Ocak 2022’den bu yana ise MOKA’da Genel Müdürlük görevini sürdürmekteydi.

Kariyeri boyunca finansal teknolojiler ve bankacılık alanında birçok yenilikçi projeyi hayata geçiren Memiş’in, yeni nesil ödeme teknolojileri ve dijital bankacılık konularında da çok sayıda makalesi yayınlanmıştır.  

 

Boğaç Devrimci Hakkında

 

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği’nden mezun olan Devrimci, yüksek lisans derecesini Bilgi Üniversitesi’nden Finansal Ekonomi alanında almıştır. Devrimci, kariyerine 2000 yılında Türkiye İş Bankası’nda Teftiş Kurulu üyesi olarak başlamıştır. 

2014 yılında bankanın Sürekli İyileştirme Birim Müdürlüğü, 2016 yılında Kurumsal Süreçler Birim Müdürlüğü, 2019 yılında Robotik Otomasyon Alan Liderliği görevlerini üstlenmiştir. Devrimci, görevi kapsamında, çevik çalışma modelini İş Bankası için kalıcı hale getirmek ve bankayı yataylaştırmak adına dönüşümler gerçekleştiren ekibe liderlik etmiştir.

2021-2022 yılında Anadolu Anonim Türk Sigorta Şirketi Yönetim Kurulu Üyesi olan Boğaç Devrimci, 2022 yılında ise İş Net A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi olarak atanmıştır. Devrimci, Şubat 2021’den beri İş Bankası Çevik Yönetim Bölümü Alan Lideri olarak görev yapmaktaydı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı