Ordu Büyükşehir Belediyesi borç batağındadır

CHP Ordu İl Başkanı Av.

  • 15 Eylül 2021
  • Ordu Büyükşehir Belediyesi borç batağındadır için yorumlar kapalı
  • 475 kez görüntülendi.
Ordu Büyükşehir Belediyesi borç batağındadır
CHP Ordu İl Başkanı Av.Atila Şahin, Ordu Büyükşehir Belediyesinin Durugöl’deki ek hizmet binasını ve arazisini satışa çıkarmasına tepki gösterdi. 
 
CHP Ordu İl Başkanı Av.Atila Şahin ve partililer açtıkları ‘Başgandan Satılık! Belediye Hizmet Binası ve Arsası: Müracaat Büyükşehir Belediye Başkanı’ pankartlarıyla satışın yapılacak olmasının yanlış olduğunu dile getirdi.
 
CHP Ordu İl Başkanı Av.Atila Şahin, yaptığı açıklamada, “Mülkiyeti Büyükşehir Belediyesine ait olan 16.950 m2’lik arsa ve üzerinde bulunan bütün yapılar satışa sunulmak üzere Belediye Başkanının talebi üzerine Meclise sunulmuş ve bütün itirazlarımıza rağmen meclisten geçmiştir. Ben çok iyi biliyorum ki bu satış yetkisine kabul oyu veren birçok belediye meclis üyesinin vicdanı sızlamıştır. Hepimiz biliyoruz ki belediyeler arsa üretir ve gelir elde etmek için bu arsaları satarlar, ancak bugüne kadar zannediyorum hiçbir belediye hizmet binasını satacak kadar zavallı duruma düşmemiştir” dedi.
 
Ordu Büyükşehir Belediyesinin borç batağına sürüklendiğine dikkat çeken Başkan Şahin, “Her meclis toplantısında borçlanma yetkisi isteyen ve belediyeyi müthiş bir borç batağına sokan bu belediye bu yetmezmiş gibi en önemli varlıklarını da satışa araz ederek adeta Ordu halkının geleceğini karartmaktadır. 
Bu kadar borçlanmasına ve arsa satışı yaparak gelir elde etmesine rağmen büyük çaplı yatırım olarak hiçbir şey yapmamışlardır. Seçimlerden önce proje olarak sunulan hiçbir vaatlerini yerine getirmemişlerdir. Şimdi buradan soruyorum; Sayın Büyükşehir Belediye Başkanı ana hizmet binasını ne zaman satışa çıkartacaksın. Çünkü elinde başka bir şey kalmadı. Bütün bu anlatılanların tam karşılığı, büyükşehir belediyesi kötü bile yönetilmiyor, YÖNETİLEMİYOR” şeklinde konuştu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı