Sound Of Europe Başladı

Çankaya Belediyesi ilkini geçtiğimiz yıl düzenlediği Sound Of Europe müzik festivalinin ikincisinde, Avrupa’nın ve ülkemizin genç müzisyenlerini müzik tutkunlarıyla buluşturdu.

  • 23 Eylül 2023
  • Sound Of Europe Başladı için yorumlar kapalı
  • 164 kez görüntülendi.
Sound Of Europe Başladı

Çankaya Belediyesi ilkini geçtiğimiz yıl düzenlediği Sound Of Europe müzik festivalinin ikincisinde, Avrupa’nın ve ülkemizin genç müzisyenlerini müzik tutkunlarıyla buluşturdu.

 Türkiye’den ve Avrupa’dan müzik gruplarının Ahlatlıbel Atatürk Parkında sahne aldığı etkinliğin ilk gününde gruplar geniş müzikal seçkileriyle Ankaralılara müzik keyfi sundu.

Cazdan rock müziğe blues müzikten elektronik müziğe kadar farklı müzik gruplarının sahne aldığı festivalin ilk gününde Ukulele Ankara Topluluğu, Kid Colling Cartel, Sunkissed Child, Chefket ve Candlelight Ficus müziğin evrensel dilini yansıttı.

Yeni müzisyenlere destek olmak amacıyla bu yıl ikincisi düzenlenen festival hafta sonu da saat 18.00 itibarıyla Ahlatlıbel Atatürk Parkına gelecek Ankaralılara güzel bir hafta sonu yaşatacak.

TÜRKİYE’DE AYNI ANDA 3 İLDE MÜZİK FESTİVALİ

Sound of Europe Festivali geçtiğimiz yıl ilk edisyonuyla ücretsiz konserlerle binlerce müziksevere ulaşmasını sağlamıştı. Festival, bu sene 22, 23 ve 24 Eylül 2023’te İstanbul Alan Kadıköy, Ankara Çankaya Ahlatlıbel Atatürk Parkı ve İzmir Bostanlı Seyir Terası’nda üç farklı şehirde eş zamanlı olarak gerçekleştiriliyor.

Avrupa’dan birbirinden farklı müzikal tarzı benimsemiş 13 grup ve solo proje, festival kapsamında Türkiye’den yeni seslerle aynı sahnede olacak. Festivalde 30’dan fazla konserde 70’i aşkın yabancı ve yerli sanatçı yer alıyor. Bu yıl konserlere ek olarak festival kapsamında “ustalık sınıfları” ve atölyeler de organize edilerek içerik yelpazesi genişletildi.

Ahlatlıbel Atatürk Parkı’nda devam eden festivalin hafta sonu programı şöyle:

23 Eylül 2023 Cumartesi

Effetto Carsico Trio / Vila Navio

24 Eylül 2023 Pazar

Monica Bulanda Trio / Jan Mittendrop & Sarp Keskiner ft. Moe Joe / Deli Teli

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı