Wifi Şifre Değiştirme,TTNET Şifre Değiştirme

Wifi şifre değiştirme ve ttnet şifresi değiştirme işlemlerini bilmeyenler için resimli olarak anlattık.

Çok KötüKötüİdare EderİyiÇok İyi (Konuya puan ver)
Loading...

Bu konumuzda Wifi şifre değiştirme ve ttnet şifre değiştirme konularına özel video ve yazılı anlatım yapacağız. Wifi şifre değiştirme kablosuz ağ için artık bir gereksinim oldu. Wifi Şifrenizi unutabilirsiniz , yeni bir internet aldıktan sonra otomatik olarak modemin arkasında verilen şifre çok karışık oluyor. Bir arkadaşınız geldi etti ona o şifreyi söyleyene kadar canınız çıkıyor. Bir diğer sebep ise çevrede wifi şifre kırma programları yayıldı ve yani bir iki ayda bir şifrenizi değiştirseniz güvenliğiniz açısından iyi olur. Yada bir komşunuz rica etmiştir vermişsinizdir size geldiğinde ve bir bakmışınız üst komşu interneti kapattırmış neden acaba. Yada başta belirttiğimiz gibi şifrenizi unutabilirsiniz ve bu nedenle mobilden giremeyince büyük sorun. Bu nedenle aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.


Wifi Şifre Değiştirme Nasıl Yapılır ?

1- Öncelikle modemimize bağlanıyoruz. Modeme bağlanmak için internet tarayıcınıza modemin ip’sini yazmanız gerekiyor. Muhtemel modem ip adresleri:

192.168.1.1

192.168.1.2

192.168.2.1

wifi-şifre-değiştirme

 

2- Yukarıdaki ekran çıkacaktır karşınıza bu ekran tasarımı modeme göre değişkenlik gösterebilir. Bu gelen ekrana şifre ile giriş yapıyoruz. Bu sizin modem kullanım kılavuzunda yazar ama genelde kullanıcı adı: admin şifre: admin şeklinde olur. Yada “admin” “ttnet” gibi olabilir.

şifre-değiştirme-2

3-Giriş yaptıktan sonra bizim karşımıza gelen ekranda direk kablosuz şifresi diye bölüm var buradan değiştirebiliyoruz. Ancak sizin ekranınızda bu gelmeyebilir. Standart menüde kablosuz ayarlarını arayın. Kablosuz ayarlarını bulduktan sonra yine şifreyi göreceksiniz

4-Şifreyi oluştururken büyük/küçük harf , rakam , sembol kullanmaya gayret gösterin. Belirttiğimiz gibi şifre kıranlar çoğaldı.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Bu tarz işlemlerin çok kolay bir şekilde anlatımının modem kılavuzlarında yapıldığını unutmayın.
  • İnternet sağlayıcınızın ttnet olduğundan emin olun.
  • Modem şifresini değiştirirken büyük harf , küçük harf , sayı ve sembollerden oluşmasına özen gösterin.
  • Modeminize giriş yapıp ağınızda kimlerin olduğunu gözlemleyerek başkalarının kullanıp kullanmadığını kontrol edin.

Yorum Yap

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

6 Yorum Yapıldı